Po wakacyjnej przerwie nasi waterpoliści rozpoczęli już intensywne przygotowania do sezonu 2014/2015. Za niespełna miesiąc, 17 i 18 października, powalczymy w Olsztynie o tegoroczny Puchar Polski. Natomiast pierwszy dwumecz Mistrzostw Polski Seniorów – Ekstraklasa nasz zespół rozegra z WTS Bytom w Poznaniu 22 i 23 listopada na basenie sportowym Term Maltańskich. Przypominamy, iż cały czas trwa nabór dzieci i młodzieży do drużyn juniorskich DSW Waterpolo Poznań. Nasza młodzież wystartuje w tym roku po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski Młodzików.

Oznacza to, iż w sezonie 2014/2015 w rozgrywkach ligowych polskiej piłki wodnej pojawią się aż dwie drużyny DSW Waterpolo Poznań. Doświadczeni waterpoliści, którzy od 3 lat zdobywają medale dla naszego miasta, wystąpią po raz kolejny w Ekstraklasie seniorów. Jako obecni wicemistrzowie Polski mamy w tym roku ogromny apetyt na złoty medal i zapowiadamy już teraz zaciętą walkę z najlepszym zespołem kraju – ŁSTW Uniwersytet Łódzki.  Nowy skład zespołu, który zostanie wzmocniony o kolejnych młodych, utalentowanych graczy, ogłosimy w drugiej połowie października.

Sukcesy sportowe z ostatnich 3 lat pozwalają nam na dalszy rozwój klubu i budowanie coraz lepiej grającej drużyny. W tym sezonie naszym celem jest Mistrzostwo Polski i wierzymy, że 31 maja przywieziemy z Łodzi pierwszy dla Poznania złoty medal w piłce wodnej . Zanim jednak rozpoczniemy sezon ligowy czeka nas jeszcze w Olsztynie walka o tegoroczny Puchar Polski. W eliminacjach zmierzymy się w tym roku z drużynami ze Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego. W pierwszym dniu zaplanowano rundę eliminacyjną, a zwycięzcę wyłoni mecz finałowy w sobotę wieczorem. Zagrają w nim najlepsze zespoły eliminacji.

W tegorocznych rozgrywkach ligowych o mistrzostwo Polski powalczy ponownie 6 drużyn, z których każda rozegra 10 dwumeczy. Oprócz listopadowego weekendu, piłka wodna zagości w Poznaniu także 20-21 grudnia, 31 stycznia-1 lutego, 21-22 marca oraz 9-10 maja.

Ponadto po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski Młodzików wystartuje w tym roku nasza drużyna juniorska. Po letnim obozie szkoleniowym w Szczyrku nasza młodzież pod okiem trenerów przygotowuje się do nowego sezonu na basenie sportowym Term Maltańskich w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach 18:00-19:00. Do tej grupy prowadzimy ciągły nabór chłopców w wieku 11-14 lat.

Od września wraz ze szkołą pływania Fregata Swimming rozpoczynamy nabór do naszej drugiej grupy młodzieżowej. Zapraszamy do niej dzieci w wieku 9-11 lat. 6 października zaplanowaliśmy w Termach Maltańskich spotkanie z rodzicami, a pierwszy trening rozpoczniemy w tym dniu o g. 18:00. Najmłodsi zawodnicy będą ćwiczyli na basenie 2 razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki od 18:00 do 19:15. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych piłką wodną, tym bardziej, iż składka członkowska w naszym klubie wynosi jedynie 100 zł miesięcznie, a szkolenia prowadzą jedni z najlepszych trenerów w Polsce.

Więcej informacji o szkoleniach młodzieży DSW Waterpolo Poznań oraz formularz zapisów na zajęcia można znaleźć tutaj.