Drużyna Waterpolo Poznań

Obiecywaliśmy emocje i na pewno nie zawiedliśmy kibiców, którzy przyszli w sobotę obejrzeć spotkanie naszych seniorów z drużyną ALFA Gorzów Wielkopolski.

Słowa „nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka” chyba najlepiej opisują przebieg tego spotkania. Po świetnej pierwszej kwarcie w wykonaniu gości i prowadzeniu 6:1, mogło się wydawać, że nic dobrego w tym meczu poznaniaków już nie czeka. Młodzi waterpoliści ze stolicy wielkopolski nie poddali się jednak i jeszcze przed końcem drugiej kwarty, zdobyli kontaktową bramkę. Trzecia kwarta to dużo zaciętej walki i wymiany bramka za bramkę, ale na nieco ponad minutę przed końcem trzeciej części najpierw wyrównali, a następnie wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Ostatnia kwarta to popis naszych zawodników, którzy systematycznie powiększali prowadzenie i ostatecznie zakończyli spotkanie z wynikiem 17:13.

Najlepszym strzelcem i zawodnikiem spotkania w naszej drużynie został Bartłomiej Kowalewski.

Dziękujemy wszystkim naszym zawodnikom za walkę do końca. Na uwagę zasługuje, że w naszym składzie aż trzech naszych wychowanków i uczniów Szkoła Gortata – Poznań, a Jacopo Marino wpisał się nawet na listę strzelców.

Na meczu pojawiła się dr Ewa Bąk, która była inicjatorką powstania naszego klubu i od początku wspiera nas w zmaganiach.
Waterpolo Poznań 🆚 ALFA Gorzów Wielkopolski 17:13

Zdjęcia autorstwa Fotografia Tomasz Szwajkowski

#Waterpolo #Poznań

Nasi partnerzy:
Miasto Poznań I Polski Związek Pływacki I Wielkopolski Okręgowy Związek Pływacki I VITEX I MarinoBistrot I Małopolanka & Spa I Pracownia Zdrowia i Urody I Malta SKI I Termy Maltańskie Poznań I Sport TVP3 Poznań I lepszyPOZNAN.pl I Sportowy-poznan I WTK I Radio Poznań Sport | Planeta Sportu