W najbliższą niedzielę, 11 maja po raz drugi w tym sezonie zmierzymy się z aktualnym wicemistrzem Polski, Arkonią Szczecin. W 8 kolejce Ekstraklasy na basenie Floating Arena w Szczecinie rozegramy dwa spotkania pod rząd. Pierwszy mecz zaplanowano na g. 14:30, natomiast rewanż na g. 20:30.

Po zwycięstwach nad drużynami z Bytomia i Warszawy w 6 i 7 kolejce rundy wiosennej nasz zespół jest nadal wiceliderem tabeli. Natomiast nasi przeciwnicy, Arkonia Szczecin z taką samą ilością punktów, ale po 2 porażkach w styczniu w Poznaniu, zajmują obecnie 3 miejsce.

W Szczecinie czeka nas najtrudniejszy dwumecz tego sezonu. Jedna wygrana nad gospodarzami bardzo przybliży nas do zdobycia srebrnego medalu, a dwie dają szansę na dalszą walkę o Mistrzostwo Polski. Od kwietniowego zwycięstwa w spotkaniach z Legią Warszawa nasi zawodnicy bardzo intensywnie trenują i na pewno zagramy na maksimum naszych możliwości. Mamy tylko nadzieję, iż sędziowie pozwolą nam rozegrać ten dwumecz w duchu fair play i faktycznie wygra go skuteczniejsza i lepiej przygotowana drużyna.

Skład DSW Waterpolo Poznań na dwumecz 11 maja br.:

Yazerski Mikhail – bramkarz, Łuc Dawid, Iwanowicz Rafał, Bocheński Rafał, Czapla Marcin, Mazurek Krzysztof, Różycki Tomasz, Wielogórski Paweł, Cichy Piotr, Goździak Jakub, Szymonik Oskar, Zawadzki Michał, Mazurek Marek, Wróbel Artur oraz trener Jacek Maciąg.

Nasza drużyna powróci na baseny sportowe poznańskich Term Maltańskich za 2 tygodnie, 25 i 26 maja br., kiedy to w 9 kolejce Ekstraklasy zmierzymy się z aktualnym mistrzem Polski, ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Natomiast ostatni dwumecz w sezonie 2013/2014 zagramy także w Poznaniu 14-15 czerwca br. Naszym przeciwnikiem będzie wówczas GKPW 59 Gorzów.