W najbliższy weekend, 24 i 25 października, w odmłodzonym składzie po raz piąty rozpoczniemy walkę o najwyższe podium Ekstraklasy. W pierwszym dwumeczu Mistrzostw Polski Seniorów zmierzymy się na basenie Term Maltańskich w Poznaniu z zespołem WTS Polonia Bytom. W sobotę zapraszamy kibiców na g. 18:00, a w niedzielę na  g. 11:00. Wstęp na  mecze waterpolo jest bezpłatny.

W tegorocznych rozgrywkach Ekstraklasy, której pierwszą kolejkę zaplanowano na 24 i 25 października, wystąpi ponownie 6 drużyn: Legia Warszawa, Arkonia Szczecin, Waterpolo Poznań, WTS Polonia Bytom, GKPW 59 Gorzów oraz OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW. Nasi waterpoliści rozpoczną sezon 2015/2016 dwumeczem na własnym basenie z zespołem z Bytomia, który w Pucharze Polski zajął niespodziewanie 3 miejsce. Seniorzy rozegrają łącznie 20 spotkań ligowych, w tym połowę na własnym basenie. Mistrzostwa Polski zakończą się oficjalnie 22 maja 2016 r. W ostatniej kolejce Ekstraklasy nasi zawodnicy zmierzą się na wyjeździe z aktualnym mistrzem Polski.

Aktualne informacje o MPS są dostępne na nowej stronie KTPW: www.pilkawodna.waw.pl.

W nowym sezonie zagramy w bardzo odmłodzonym składzie, ale niezmiennie z ambicjami na przełamanie hegemonii drużyny z Łodzi. Obiecujemy naszym kibicom kolejny rok zaciętej walki o złoty medal oraz dodatkowe emocje związane z występami młodzików i towarzyskimi turniejami waterpolo.

Skład zespołu Waterpolo Poznań w sezonie 2015/2016:

 Mikhail Yazerski – bramkarz, drugi trener, Paweł Domagała – bramkarz, Rafał Bocheński – rozgrywający, Jakub Goździak – skrzydłowy, Tomasz Różycki – napastnik, kapitan drużyny, Paweł Wielogórski – center, Rafał Iwanowicz – obrońca, Piotr Cichy – skrzydłowy, Artur Wróbel- skrzydłowy, Oskar Szymonik – skrzydłowy, Marcin Drula – rozgrywający/center, Bartłomiej Kowalewski – rozgrywający/napastnik, Eryk Kalinowski – skrzydłowy, Paweł Ulchurski – rozgrywający, Eryk Dziaduk – skrzydłowy, Maksymilian Małek – skrzydłowy oraz Michał Ostrowski – rozgrywający.

Trenerzy: Jacek Maciąg, Mikhail Yazerski