W najbliższy weekend, 26 i 27 kwietnia br. nasza drużyna seniorska zmierzy się po raz drugi w tym sezonie z UKPW Legia Warszawa. W 7 kolejce Mistrzostw Polski rozegramy na basenie poznańskich Term Maltańskich dwa spotkania. Sobotni mecz rozpocznie się o g. 17:30, natomiast niedzielny rewanż o g. 12:30. Z tej okazji wspólnie z naszym sponsorem – Grupą DSW, przygotowaliśmy dodatkowe niespodzianki dla kibiców – piknik piłki wodnej oraz rabaty na atrakcje MALTA SKI. Ponadto przed niedzielnym meczem po raz pierwszy zaprezentujemy naszych najmłodszych graczy, którzy od kilku miesięcy z dużym zaangażowaniem trenują piłkę wodną w sekcji juniorów.

Po zamieszaniu na grudniowych meczach w Warszawie, jesteśmy bardzo zmotywowani, aby na własnym basenie wygrać fair play oba spotkania z Legią Warszawa. Od miesiąca bardzo intensywnie trenujemy, wystąpimy w pełnym składzie i mamy nadzieję, że nasze wysiłki przełożą się na kolejne dwa zwycięstw i utrzymanie pozycji wicelidera tabeli.

Serdecznie zapraszamy na trybuny Term Maltańskich wszystkich kibiców z Poznania i okolic. Obiecujemy ogromne sportowe emocje. Liczymy na dużą frekwencję oraz gorący doping całych rodzin. Dla wszystkich osób, które zdecydują się spędzić z nami najbliższy weekend, mamy dodatkowe pozasportowe niespodzianki, przygotowane wspólnie z patronem dwumeczu – centrum sportowo-rekreacyjnym MALTA SKI.

W przerwie niedzielnego spotkania każdy kibic otrzyma bilet z rabatem na atrakcje MALTA SKI, do wykorzystania w dowolnym terminie. Natomiast po meczu wszystkie obecne na trybunach Term Maltańskich osoby zostaną zaproszone na piknik piłki wodnej, który rozpocznie się na terenie MALTA SKI o g. 14:00. Oprócz spotkania z poznańskimi waterpolistami z sekcji seniorów i juniorów, organizatorzy zapowiadają animacje i konkursy dotyczące piłki wodnej oraz działalności klubu, jak również doskonałą gastronomię ze specjalnymi zniżkami dla uczestników imprezy.

Nasz klub powstał, aby przywrócić w Poznaniu zapomniane przed- i powojenne tradycje piłki wodnej. Na niedzielnym pikniku chcemy przybliżyć Poznaniakom naszą niezwykle barwną i bardzo popularną w całej Europie dyscyplinę oraz zachęcić dzieci i młodzież do zapisywania się do naszej sekcji juniorskiej. O waterpolo będzie można porozmawiać zarówno z najbardziej doświadczonymi i utytułowanymi graczami, jak i z naszymi juniorami, którzy od kilku miesięcy pod opieką trenera Miszy Yazerskiego ostro przygotowują się do kolejnego sezon. Ich postępy można obserwować na basenie Term Maltańskich w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach 18:00-19:15.

Skład DSW Waterpolo Poznań na dwumecz 26-27 kwietnia br.: Yazerski Mikhail – bramkarz, Łuc Dawid, Iwanowicz Rafał, Bocheński Rafał, Czapla Marcin, Mazurek Krzysztof, Różycki Tomasz, Wielogórski Paweł, Cichy Piotr, Goździak Jakub, Szymonik Oskar, Zawadzki Michał, Mazurek Marek, Sompolski Dawid, Wróbel Artur. Trener: Jacek Maciąg.