Wyjazdowym dwumeczem z WTS Polonia Bytom rozpoczną rundę rewanżową seniorzy Waterpolo Poznań. W 6 kolejce Ekstraklasy zagrają w Gliwicach w niedzielę, 20 marca dwa spotkania pod rząd. Pierwszy mecz rozpocznie się o g. 11:00, natomiast drugi o g. 17:30. W tabeli ligowej nasz zespół zajmuje nadal pozycję wicelidera, ze stratą zaledwie 2 punktów do Arkonii Szczecin. Drużyna ze Śląska plasuje się na 4 miejscu, wyprzedzając Legię Warszawa i GKPW 59 Gorzów.

Nasi zawodnicy zmierzą się z drużyną WTS Polonia Bytom po raz drugi w tym sezonie. Gracze ze Śląska potrafią być groźnym przeciwnikiem, jesienią nieoczekiwanie pokonali na własnym basenie aktualnego mistrza Polski aż 19:9. Przed nami niezwykle trudny i ważny dla układu tabeli ligowej dwumecz. Nie możemy stracić w nim ani jednego punktu, jeżeli chcemy dalej walczyć o najwyższe podium. Rozegranie na wyjeździe dwóch spotkań praktycznie pod rząd, a do tego z przeciwnikiem, który potrafi zaskakiwać, będzie dla nas ogromnym wyzwaniem kondycyjnym. Na pewno damy z siebie wszystko, bo od 3 następnych kolejek Ekstraklasy zależy, czy nasz zespół będzie miał nadal szansę na złoto. Mamy nadzieję, że w Gliwicach dopisze nam równie wysoka forma jak w ostatnim dwumeczu z mistrzem Polski w Termach Maltańskich.

W dwumeczu z WTS Polonią Bytom w barwach Poznania wystąpią w podstawowym składzie następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Tomasz Różycki, Piotr Cichy, Oskar Szymonik, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski, Artur Wróbel oraz Rafał Iwanowicz.

Piłka wodna powróci do Poznania tuż po Wielkanocy. W 7 kolejce Ekstraklasy, 2 i 3 kwietnia zmierzymy się w Termach Maltańskich z Legią Warszawa.

Fot. E. Skowron