W najbliższy weekend na Termach Maltańskich KS Waterpolo Poznań zainauguruje sezon 2018/2019 Ekstraklasy Mistrzostw Polski Seniorów. Rywalem Poznaniaków będzie Legia Warszawa.

Piłkarze wodni ze stolicy Wielkopolski mają za sobą bardzo ciężki sezon, w którym po raz pierwszy w 7-letniej historii występów w Ekstraklasie musieli zadowolić się miejscem poza podium. Po latach dominacji ligi przez trzy zespoły – ŁSTW Łódź, Arkonię Szczecin oraz KS Waterpolo Poznań, które dzieliły między sobą wszystkie medalowe lokaty przyszła pora na 4. miejsce i refleksję na temat tego, co trzeba zmienić aby na to podium wrócić. Układ sił w lidze uległ znacznej zmianie. Za plecami aktualnego mistrza Polski – ŁSTW Łódź, wyrośli nowi pretendenci do tytułu – WTS Polonia Bytom oraz Legia Warszawa. Obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej wyrównanie. Co prawda faworytem do tytułu pozostaje Łódź, ale drużyny z Poznania, Bytomia, Warszawy i Szczecina na papierze wyglądają bardzo wyrównanie. Wszystkie kluby w letnim okienku transferowym dokonały wzmocnień i zarówno w najbliższy weekend jak też przez cały sezon możemy nastawić się na niezwykle emocjonujące i wyrównane spotkania.

Poznaniacy, którzy po rocznej przerwie chcieliby ponownie wrócić na podium Mistrzostw Polski dokonali w swoim składzie dosyć dużych zmian i liczą na to, że odświeżona drużyna przyniesie upragnione zwycięstwa nad rywalami. Z drużyną pożegnali się rezerwowy bramkarz – Łukasz Miałkowski, a także pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego Jakub Goździak oraz Oskar Szymonik. W ich miejsce klub sprowadził aż sześciu zawodników. Trójka z nich, to zupełnie nowe twarze dla kibiców z Poznania – Jan Madejek, Kajetan Wojciechowicz z Gorzowa Wielkopolskiego oraz Słowak Viktor Vrba z Koszyc to młodzi gracze, którzy z pewnością wniosą do drużyny świeżość i energię. Do tego po przygodach w innych drużynach oraz przerwie w uprawianiu sportu wracają Dawid Łuc, Piotr Cichy oraz Bartosz Sypioła.

Pierwszym testem dla Waterpolo Poznań będzie weekendowe spotkanie z Legią Warszawa, czyli pojedynek trzeciej i czwartej drużyny ostatniego sezonu. W sobotę o godz. 18 zainaugurują oni sezon 2018/2019 w Ekstraklasie i dadzą pierwsze odpowiedzi na to, jak kształtować może się tabela w nadchodzącym roku. Drugie spotkanie tego dwumeczu zostanie rozegrane w niedzielę o godz. 12. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

Po ciężkim zeszłym sezonie i utracie miejsca na podium przystępujemy do nowego sezonu z nowymi zawodnikami i nadzieją, na odzyskanie pozycji w pierwszej trójce. O punkty jednak nie będzie łatwo, ponieważ nasi rywale również poczynili zimą wzmocnienia i zapowiada się bardzo zacięta walka ze wszystkimi drużynami w tabeli. Kibiców na pewno czekają wielkie emocje, a nas nerwy do samego końca – powiedział w rozmowie Tomasz Różycki – prezes i zawodnik KS Waterpolo Poznań oraz dyrektor SMS Marcina Gortata.