Bardzo dobrą technicznie grę, skuteczny atak oraz rewelacyjną obronę zaprezentowali nasi zawodnicy w 9 rundzie Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej. 8 i 9 czerwca br. na basenie sportowym Term Maltańskich w osłabionym składzie rozegralismy dwumecz z najlepszym zespołem tegorocznego sezonu – ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Oba spotkania po bardzo wyrównanej walce zakończyły się ostatecznie zwycięstwem zawodników z Łodzi 14:10 i 12:10.

Z rundy na rundę nasi zawodnicy prezentują coraz lepszą formę. Mimo kontuzji trzech graczy nawiązaliśmy zaciętą walkę z niezwyciężonym w tym roku zespołem z Łodzi. Dzięki skutecznej grze w ataku oraz jak zwykle rewelacyjnej obronie niezwykle utalentowanego bramkarza Pawła Domagały, w sobotnim spotkaniu zremisowaliśmy 2 i 3 kwartę, a w niedzielę po 3 pierwszych kwartach wygrywaliśmy z przyszłym mistrzem Polski 9:7.  Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie przełamiemy dobrą passę łódzkich waterpolistów i podobnie jak w tegorocznych meczach z Arkonią Szczecin pokonamy drużynę mistrza Polski.

Równą walkę z ŁSTW Uniwersytet Łódzki stoczyli w Poznaniu następujący zawodnicy: bramkarz Paweł Domagała, Artur Wróbel, Dawid Sompolski, Rafał Iwanowicz, Dawid Łuc, Michał Zawadzki, Paweł Wielogórski oraz kapitan Tomasz Różycki.

ALSTAL Waterpolo Poznań będzie można zobaczyć w stolicy Wielkopolski po raz ostatni w tym sezonie pod koniec czerwca br. W kończącym kolejkę 10 dwumeczu Mistrzostw Polski Seniorów zmierzymy się z drużyną GKPW 59 Gorzów i wszystko wskazuje na to, że odbierzemy kolejny w dwuletniej historii drużyny brązowy medal.

Wyniki sobotniego meczu ALSTAL Waterpolo Poznań – ŁSTW Uniwersytet Łódzki:  10:14 (0:3, 2:2, 5:5, 3:4).

Wyniki niedzielnego meczu ALSTAL Waterpolo Poznań –  ŁSTW Uniwersytet Łódzki: 10:12 (5:4, 1:3, 3:0, 1:5).