W dniach 22 i 23 marca br. w 5 rundzie tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów zmierzyliśmy się na wyjeździe z drużyną GKPW 59 Gorzów. Po rewelacyjnej grze sobotni mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 17:6. W piątkowym spotkaniu  minimalnie lepsi byli natomiast zawodnicy z Gorzowa, którzy uzyskali wynik 9:8.

Sobotnie spotkanie zakończyło się aż jedenastobramkową wygraną naszego zespołu. Przyjęta przez nas taktyka sprawdziła się rewelacyjnie. Ostateczny wynik meczu, w którym objęliśmy prowadzenie w drugiej kwarcie i nie oddaliśmy go już do końca, wyniósł 17:6. Najbardziej widowiskowa okazała się ostatnia kwarta spotkania, kiedy to strzeliliśmy gospodarzom 6 bramek, nie tracąc przy tym ani jednej. Tak dobry wynik zawdzięczamy m.in. doskonałej grze naszych najmłodszych zawodników: bramkarza Pawła Domagały oraz centra Dawida Łuca.

Piątkowy mecz po wyrównanej grze zakończył się natomiast wygraną waterpolistów GKPW 59 Gorzów 9:8. Zespół gospodarzy, który z rundy na rundę podnosi swoją formę i jest coraz trudniejszym przeciwnikiem, zwycięską bramkę zdobył w ostatnich 10 sekundach spotkania.

ALSTAL Waterpolo Poznań podczas dwumeczu w Gorzowie Wielkopolskim reprezentowali zawodnicy: Tomasz Cichy, Paweł Domagała (bramkarze), Artur Wróbel, Piotr Cichy, Marek Mazurek, Krzysztof Mazurek, Dawid Sompolski, Dawid Łuc, Michał Zawadzki, Marcin Stachowiak, Tomasz Różycki (kapitan), Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz oraz trener Jacek Maciąg i kierownik Andrzej Wróbel.

Wyniki piątkowego meczu (22 marca br.):         9:8 dla GKPW 59 Gorzów  (1:1, 3:2, 3:4, 2:1)

Wyniki sobotniego meczu (23 marca br.):          6:17 dla ALSTAL Waterpolo Poznań (3:1, 1:4, 2:6, 0:6)

Zawodników ALSTAL Waterpolo Poznań będzie można zobaczyć w stolicy Wielkopolski ponownie już za miesiąc, 27 i 28 kwietnia br., kiedy to na Termach Maltańskich zmierzymy się z UKPW Legia Warszawa. Spotkaniu towarzyszyć będzie szereg atrakcji dla kibiców, przygotowanych przez klub we współpracy z Termami Maltańskimi i Wydziałem Sportu UMP, w tym rozstrzygnięcie konkursu na maskotkę poznańskiej drużyny waterpolo.

W weekend 13-14 kwietnia br., w 6 rundzie Mistrzostw Polski Seniorów, zmierzymy się natomiast na wyjeździe z drużyną WTS Bytom.

Filmowa relacja z Gorzowa: www.youtube.com/watch?v=C7R6Qb5LsGI&feature=player_embedded