9 i 10 lutego br. podejmowaliśmy na Termach Maltańskich aktualnego Mistrza Polski, Arkonię Szczecin. Sobotni mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu, który po znakomitej grze uzyskał wynik 11:8. Niedzielne spotkanie wygrała 17:10 drużyna Arkoni Szczecin. Wszyscy nasi kibice otrzymali w niedzielę specjalną niespodziankę – rabat na wejście do części rekreacyjnej Term Maltańskich.

W sobotni wieczór nasi zawodnicy sprawili swoim kibicom ogromną radość. Pierwszy z meczy rozgrywanych na Termach Maltańskich zakończył się 3-bramkowym zwycięstwem naszej drużyny. Od początku spotkania udało się nam uzyskać dwubramkową przewagę nad aktualnym Mistrzem Polski. Uważna gra w kolejnych kwartach pozwoliła utrzymać prowadzenie, a nawet powiększyć je do 3 bramek w drugiej kwarcie. Od tego momentu gra toczyła się bramka za bramkę, a nasi piłkarze roztropnie atakowali i uważnie się bronili. Wynik 11-8 jest dosyć niski w piłce wodnej i pokazuje, że obie drużyny grały na najwyższym poziomie. Najlepszym strzelcem w naszym zespole był kapitan Tomasz Różycki, zdobywca 5 bramek. Niesamowitym wyczynem popisał się bramkarz Paweł Domagała, który na sekundę przed przerwą zdobył bramkę strzałem przez całe boisko. Piłka prześlizgnęła się po wodzie, zaskakując bezradnego bramkarza Arkonii Szczecin.

W niedzielnym meczu nie udało się niestety ponownie zaskoczyć Arkonii Szczecin. Drużyna ze Szczecina wygrała 10:17. Zawodnicy Mistrza Polski od początku spotkania bardzo ostro atakowali naszą bramkę i skutecznie bronili swojej. Poziom meczu długo był jednak bardzo wyrównany. Pierwszą kwartę wygrali szczecinianie, jednak naszym zawodnikom udało się odrobić straty w kolejnej i do przerwy utrzymał się wynik remisowy. W dwóch ostatnich kwartach prym wiodła drużyna gości, która ostatecznie wygrała niedzielne spotkanie.

Po meczach z Arkonią Szczecin awansowaliśmy ponownie w tabeli rozgrywek Mistrzostw Polski na trzecie miejsce. Do najwyższej formy powrócił z pewnością nasz kapitan – Tomasz Różycki, który w obu spotkaniach zdobył łącznie aż 10 bramek. Na kolejne rozgrywki na Termach Maltańskich zapraszamy 27-28 kwietnia br., kiedy to zmierzymy się z UKPW Legia Warszawa.