Pierwszy w nowym roku mecz DSW Waterpolo Poznań na basenie poznańskich Term Maltańskich był prawdziwą gratką dla wszystkich kibiców piłki wodnej. Zacięta i bardzo wyrównana gra, zarówno naszego zespołu, jak i drużyny gości – Arkonii Szczecin, zakończyła się po 4 kwarcie remisem 10:10. Wynik spotkania rozstrzygnęły dopiero rzuty karne. Aktualny wicemistrz Polski został ostatecznie pokonany przez naszych waterpolistów 15:14!

Pełne trybuny i gorący doping poznańskich kibiców z pewnością bardzo pomogły naszym zawodnikom. Mimo 12 wykluczeń naszych waterpolistów w trakcie całego meczu wygraliśmy I oraz III kwartę i nie zmarnowaliśmy żadnego z 5 rzutów karnych. Najlepszymi strzelcami sobotniego spotkania w ramach 3 kolejki Mistrzostw Polski Seniorów okazali się: Tomasz Różycki (4 gole) oraz Oskar Szymonik i Marek Mazurek (po 3 gole).

Wyniki poszczególnych kwart meczu DSW Waterpolo-Poznań – Arkonia Szczecin:   15:14 (3:2, 1:2, 4:2, 2:4, rzuty karne 5:4).

Zapraszamy wszystkich na mecz rewanżowy, który odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia o g. 12:30 w Termach Maltańskich w Poznaniu.