Na 4. miejscu rozpocznie zmagania w rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 Ekstraklasy Mistrzostw Polski Seniorów drużyna KS Waterpolo Poznań. Pierwszym przeciwnikiem będzie Legia Warszawa, z którą poznaniacy zmierzą się na wyjeździe.

Runda jesienna rozpoczęła się dla KS Waterpolo Poznań bardzo dobrze. Po dwóch kolejkach waterpoliści ze stolicy wielkopolski mieli komplet czterech zwycięstw i mimo zapatrywali się na walkę o najwyższe cele. W kolejnych sześciu spotkaniach udało się jednak wywalczyć zaledwie 3 punkty. Drużyna odniosła jedno zwycięstwo i jedną porażkę po rzutach karnych oraz cztery porażki w regulaminowym czasie. Tym samym na starcie rundy wiosennej poznaniacy mają 15 punktów – tyle samo co zajmująca trzecie miejsce Arkonia Szczecin. W 6. kolejce Ekstraklasy udadzą się do Warszawy, by zmierzyć się z ostatnią drużyną tabeli – Legią. Po ciężkiej końcówce jesieni zawodnicy z Poznania ostrożnie podchodzą do spotkań z najbliższym przeciwnikiem.

Jedziemy przede wszystkim, żeby zagrać dwa dobre mecze i dobrze rozpocząć rundę wiosenną. W Warszawie zawsze toczymy ciężkie boje i tak zapewne będzie również tym razem. Po cichu liczymy na zwycięstwa, ale do tego potrzebna jest dużo lepsza gra. Zawodnicy są pełni nadziei i woli walki – powiedział w rozmowie Tomasz Różycki – prezes i zawodnik KS Waterpolo Poznań oraz dyrektor SMS Marcina Gortata.

Skład drużyny: Paweł Handze – bramkarz, Bartłomiej Kowalewski, Marcin Kulis, Michał Kulis, Marcin Drula, Tomasz Różycki, Eryk Naumowicz, Alan Bruszewski, Eryk Kalinowski, Paweł Rękawek, Eryk Dziaduk