W rozegranym w ten weekend w Poznaniu MALTA Waterpolo Cup 2015 ponownie prym wiodła nasza drużyna seniorów. Nasi waterpoliści na basenie Term Maltańskich nie dali szans drużynom ze Szwecji, Łodzi i Gorzowa Wlkp. i po raz kolejny zdobyli Puchar Prezydenta Miasta Poznania. Drugie miejsce w międzynarodowym  turnieju zajęła szwedzka drużyna Järfälla, trzecie natomiast zespół aktualnego mistrza Polski. Najlepszym zawodnikiem zawodów został Bartek Kowalewski z Poznania, strzelcem Michał Bar z Łodzi, a bramkarzem Victor Alvan ze Szwecji.

W drugiej edycji MALTA Waterpolo Cup wystąpiło łącznie aż 43 zawodników z 6 krajów – Szwecji, Polski, USA, Węgier, Białorusi i Kuby.  Na basenie Term Maltańskich o zwycięstwo walczyły 4 drużyny: Waterpolo Poznań, Alfa Gorzów Wlkp., OCMER UŁ ŁSTW oraz Järfälla. W ciągu 2 dni turnieju w 6 spotkaniach padło łącznie aż 174 goli. II edycja turniej odbyła się dzięki wsparciu Wydziału Sportu UMP oraz Term Maltańskich.

Bardzo cieszymy się z kolejnego zwycięstwa naszych seniorów w MALTA Waterpolo Cup. Nie ono jest jednak największa wartością organizowanego w naszym mieście od 2014 roku turnieju. Najbardziej cenimy sobie możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z zawodnikami z innymi krajów. W tym roku w Poznaniu zagrali waterpoliści pochodzący z aż 6 krajów, pokazując wszystkim, jak powinna wyglądać sportowa rywalizacja w duchu fair play. Bardzo dziękujemy Wydziałowi Sportu Urzędu Miasta Poznania za wsparcie naszej inicjatywy i już dzisiaj zapraszamy kibiców na kolejną edycję zawodów.

 Wyniki MALTA Waterpolo Cup 2015:

 

Drużyna

Ilość

Punkty

Gole

  1. Waterpolo Poznań
3

9:0

50-30

  1. Järfälla Szwecja
3

6:3

59-36

  1. OCMER UŁ ŁSTW
3

3:6

40-40

  1. ALFA Gorzów Wlkp.
3

0:9

25-68

 

Wyniki poszczególnych spotkań turnieju:

 ALFA Gorzów Wlkp. – Järfälla Szwecja                  8:25

Waterpolo Poznań – Järfälla Szwecja                    16:13

Waterpolo Poznań – OCMER UŁ ŁSTW                 11:8

ALFA Gorzów Wlkp. – OCMER UŁ ŁSTW               8:20

Järfälla Szwecja – OCMER UŁ ŁSTW                        21:12

Waterpolo Poznań – ALFA Gorzów Wlkp.           23:9

 

Skład drużyny DSW Waterpolo Poznań na turniej MALTA Waterpolo Cup:
Yazerski, Domagała – bramkarze, Bocheński, Iwanowicz, Różycki, Goździak, Szymonik, Cichy, Kalinowski, Małek, Kowalewski, Niedziński, trener: Jacek Maciąg.

Fot. Piotr Rychter, LepszyPoznan.pl

fot. Elżbieta Skowron, Codziennypoznan.pl