W najbliższy weekend w Gorzowie Wielkopolskim KS Waterpolo Poznań rozegra drugą kolejkę rundy rewanżowej Ekstraklasy przeciwko beniaminkowi – Alfie Gorzów.

Po udanym początku rundy wiosennej i dwóch zwycięstwach nad Legią Warszawa, piłkarze wodni z Poznania zajmują trzecie miejsce w tabeli i będą walczyli o utrzymanie miejsca na podium Mistrzostw Polski.

Poznaniacy ciągle liczą się w walce o medale, ale mimo lepszej pozycji w tabeli zdają sobie sprawę, że o punkty w Gorzowie nie będzie łatwo. Gospodarze z meczu na mecz grają coraz lepiej i w poprzedniej kolejce napędzili sporo strachu liderowi Ekstraklasy – OCMER ŁSTW Łódź. W rundzie jesiennej dwa razy lepsi byli piłkarze KS Waterpolo i będą liczyli na to, że również tym razem dopisze im szczęście. Punkty w tej kolejce będą tym bardziej istotne, że druga w tabeli Arkonia Szczecin zmierzy się na wyjeździe z mistrzem Polski w Łodzi.

Piłkarze wodni z Poznania do Gorzowa jedzie w pełnym składzie, łącznie z Rafałem Iwanowiczem, który będzie jednak musiał pierwsze z dwóch spotkań obejrzeć z trybun. Jest to efekt czerwonej kartki jaką zobaczył w drugim spotkaniu dwumeczu przeciwko Legii w Warszawie.

Czekają nas dwa ciężkie mecze przeciwko drużynie, która z meczu na mecz gra coraz lepiej. Na pewno damy z siebie wszystko i będziemy walczyli o punkty, które mogą mieć ogromne znaczenie na koniec sezonu. – powiedział w rozmowie Tomasz Różycki – prezes i zawodnik KS Waterpolo Poznań oraz dyrektor SMS Marcina Gortata.

Terminy spotkań Waterpolo Poznań:
23-24 marca, 7. kolejka MPS:
I mecz
Alfa Gorzów Wlkp. – KS Waterpolo Poznań sobota, 23.03.2019 godz. 18:00
II mecz
Alfa Gorzów Wlkp. – KS Waterpolo Poznań niedziela, 24.04.2019 godz. 09:00