Najbliższy weekend upłynie w Termach Maltańskich pod znakiem rozgrywek Ekstraklasy piłki wodnej. W hicie 7 kolejki Mistrzostw Polski nasi seniorzy zmierzą się dwukrotnie z zespołem Legii Warszawa. Nasza drużyna zapowiada walkę o pełną pulę punktów i utrzymanie pozycji wicelidera tabeli. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę, 8 kwietnia o g. 18:00. Natomiast rewanż zaplanowano na niedzielę na g. 12:30. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu jest  dla kibiców bezpłatny.

Od 5 lat Legia Warszawa nie wygrała w Poznaniu ani jednego meczu Ekstraklasy piłki wodnej. Czy tak będzie i w tym roku, przekonamy się już wkrótce. 8 i 9 kwietnia br. nasi zawodnicy staną przed kolejną szansą pokonania stołecznych na własnym basenie. Hit 7 kolejki ligowej zapowiada się bardzo emocjonująco. Od zwycięstwa nad zajmującą 4 miejsce w tabeli Legią Warszawa zależą dalsze szanse naszego zespołu na złoty medal tegorocznych Mistrzostw Polski. Po 6 dwumeczach jesteśmy wiceliderami tabeli i tracimy do drużyny z Łodzi 6 punktów.

Najbliższy weekend zapowiada się dla poznańskich kibiców niezwykle interesująco. Do Poznania przyjadą aż dwie drużyny Legii Warszawa. My zmierzymy się w Termach Maltańskich z młodym i utalentowanym zespołem stołecznych waterpolistów. Na pewno nie będzie łatwo o zwycięstwa, gdyż Legia pokazała już w tym sezonie, że potrafi rozgrywać bardzo dobre mecze. Podejdziemy do obu spotkań w najsilniejszym składzie i w pełni skoncentrowani. Aby utrzymać pozycję wicelidera i szansę na złoty medal, musimy wygrać dwumecz pełną pulą punktów. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców i sympatyków piłki wodnej z Poznania i okolic na trybuny. W zamian za wsparcie i gorący doping obiecujemy sportowe emocje na najwyższym poziomie – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

W dwumeczu z Legią Warszawa w barwach Poznania wystąpią następujący zawodnicy: Paweł Handze, Łukasz Miałkowski – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Piotr Cichy, Oskar Szymonik, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz, Marcin Drula, Paweł Rękawek oraz Igor Cagalinec pod wodzą trenera Jacka Maciąga.

Przed ostatnimi w tym sezonie spotkaniami z ŁSTW Ocmer Uniwersytet Łódzki (13 i 14 maja w Poznaniu) oraz z Arkonią Szczecin (27 i 28 maja w Szczecinie), nasi waterpoliści zagrają jeszcze jeden dwumecz. W 8 kolejce Ekstraklasy zmierzą się na wyjeździe 22 i 23 kwietnia z ostatnim w tabeli zespołem GKPW 59 Gorzów.

Aktualne informacje o MPS – Ekstraklasa 2016/2017 są dostępne na stronie KTPW.

Fot. Piotr Rychter, LepszyPoznan.pl