Dokładnie w Mikołajki, 6 grudnia br. nasza drużyna rozegra kolejny dwumecz  tegorocznej Ekstraklasy piłki wodnej. Na basenie Floating Arena zmierzymy się po raz pierwszy w tym sezonie z zespołem Arkonii Szczecin. Obiecujemy walkę o pełną pulę punktów i utrzymanie pozycji lidera rozgrywek ligowych.

Po pierwszym wygranym dwumeczu tegorocznych MPS w piłce wodnej liczymy na kolejne udane występy.

W najbliższą sobotę zagramy na wyjeździe z zespołem ze Szczecina, który ostatni sezon zakończył na 3 miejscu. W pierwszej kolejce Ekstraklasy nasi waterpoliści wywalczyli w spotkaniach z WTS Bytom 6 punktów, natomiast zawodnicy Arkonii, po jednej wygranej i jednej przegranej z Legią Warszawa, zdobyli jedynie 3 punkty. Sobotnie mecze na basenie Floating Arena rozpoczną się o godzinie 11:30 oraz o 19:00. Dla wszystkich kibiców i sympatyków poznańskiej drużyny zaplanowaliśmy kolejną relację na żywo, ponownie na portalu www.lepszypoznan.pl.

Przed nami dwa bardzo trudne mecze – oba rozgrywane niestety tego samego dnia. Przygotowujemy się na ciężką i twardą walkę z odmłodzoną i coraz lepiej zorganizowaną drużyną Arkonii, z którą stoczyliśmy w ubiegłym sezonie zaciętą walkę o wicemistrzostwo Polski. Mamy jednak nadzieję, że sprawimy Poznaniakom w Mikołajki wyjątkowy prezent i przywieziemy ze Szczecina kolejne cenne zwycięstwa.

Piłka wodna powróci na baseny Term Maltańskich tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w weekend 20 i 21 grudnia, kiedy to w 3 kolejce tegorocznego sezonu nasz zespół spotka się z GKPW 59 Gorzów.

Skład DSW Waterpolo Poznań na dwumecz z Arkonią Szczecin:

Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz, Piotr Cichy, Dawid Łuc, Oskar Szymonik, Artur Wróbel, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski oraz trener Jacek Maciąg.