W weekend, 17-18 grudnia br. po raz trzeci odbędzie się w Poznaniu międzynarodowy turniej piłki wodnej. Podczas MALTA Waterpolo Cup 2016 o najwyższe podium powalczą czołowe drużyny z Polski, Austrii, Węgier i Słowacji. Zmaganiom seniorów po raz pierwszy towarzyszyć będzie także turniej młodzików – Junior MALTA Waterpolo Cup. Wstęp na trybuny Term Maltańskich jest bezpłatny.

W ostatni weekend przed Świętami w Termach Maltańskich w Poznaniu będzie można zobaczyć rozgrywki piłki wodnej w międzynarodowym wydaniu. Na zaproszenie naszego klubu na III edycję MALTA Waterpolo Cup do stolicy Wielkopolski przyjadą drużyny piłki wodnej z czołowych europejskich klubów: austriackiego ASV Wiedeń, słowackiego ČH HORNETS Koszyce oraz węgierskiego MVLC Miskolc.

Dzięki wsparciu naszej inicjatywy przez Wydział Sportu UMP oraz Departament Sportu i Turystyki UMWW już po raz trzeci Poznaniacy będą mogli podziwiać piłkę wodną na najwyższym europejskim poziomie. W ubiegłych latach gościliśmy w Termach Maltańskich m.in. zespoły z Irlandii, Holandii, Szwecji i Słowacji. W tym roku udało się zaprosić do Poznania wiodące w swoich krajach kluby waterpolo, w tym jedną z najlepszych drużyn węgierskich. Dla osób, które nie będą mogły dotrzeć na trybuny, z niektórych spotkań przeprowadzimy transmisje na żywo w internecie.

Podczas międzynarodowego turnieju MALTA Waterpolo Cup zostanie rozegranych 6 spotkań w systemie „każdy z każdym”. 17 grudnia będzie można zobaczyć pierwsze 4 mecze. Natomiast dzień później rano odbędą się dwa kolejne. O zwycięstwie w zawodach zadecyduje ostatecznie liczba zdobytych punktów. Ogłoszenie wyników oraz oficjalne zakończenie turnieju organizatorzy zaplanowali w niedzielę o g. 13:15. Wstęp na trybuny Term Maltańskich dla wszystkich kibiców i sympatyków sportów wodnych jest bezpłatny.

W tym roku po raz pierwszy obok zmagań seniorów odbędzie się także turniej Junior MALTA Waterpolo Cup. Wystąpią w nim zawodnicy z rocznika 2004 i młodsi z czterech polskich drużyn: KS Waterpolo Poznań, GKPW 59 Gorzów oraz dwa zespoły reprezentujące KS ALFA Gorzów Wlkp. Rozgrywki młodzików będzie można podziwiać w Termach Maltańskich w sobotę, 17 grudnia w godzinach 12:00-17:00.

Organizatorami MALTA Waterpolo Cup 2016 są: KS Waterpolo Poznań, Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania oraz Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

 

  PROGRAM III EDYCJI TURNIEJU MALTA WATERPOLO CUP

 

iii-malta-waterpolo-cup-plakat