Po dwumiesięcznej przerwie wracają na polskie baseny rozgrywki Ekstraklasy piłki wodnej. 13 i 14 lutego br., w ramach zaległej 4 kolejki Mistrzostw Polski, nasza drużyna seniorów zmierzy się na wyjeździe z Arkonią Szczecin. Pierwsze spotkanie zaplanowano w sobotę na g. 19:00, natomiast mecz rewanżowy rozpocznie się w niedzielę o g. 10:00. Oba zespoły zapowiadają walkę o pełną pulę punktów, która pozwoli zwycięzcy dwumeczu objąć prowadzenie w tabeli ligowej.

Nasi seniorzy  są obecnie wiceliderami Ekstraklasy, tuż za prowadzącym w tegorocznych rozgrywkach zespołem z Łodzi. Jednak drużyna Arkonii Szczecin mocno depcze nam w tym sezonie po piętach i przed najbliższym dwumeczem ma dokładnie taką samą ilość punktów jak nasi waterpoliści – 15:3. Oznacza to, że w Szczecinie czekają nas dwa niezwykle wymagające mecze z bardzo silnym przeciwnikiem.  Rozegramy je w najsilniejszym składzie i po kilku tygodniach intensywnych treningów. Doskonałym sprawdzianem formy naszych zawodników był występ zespołu na turnieju w Brnie. Rozegraliśmy w sumie 4 spotkania z drużynami ze Słowacji i Austrii i odnieśliśmy w nich aż cztery zwycięstwa. Liczymy, że równie wysoka forma dopisze nam na  meczach z Arkonią.

13 i 14 lutego w barwach Poznania wystąpią w podstawowym składzie następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Piotr Cichy, Oskar Szymonik, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz, Artur Wróbel oraz Paweł Ulchurski. Natomiast w rezerwie pozostaną najmłodsi gracze: Eryk Dziaduk, Maks Małek i Michał Ostrowski.

Piłka wodna powróci do Poznania na początku następnego miesiąca, kiedy to nasza drużyna zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski – OCMER UŁ ŁSTW. Ostatnia, 5 kolejka Ekstraklasy przed rundą rewanżową zostanie rozegrana w Termach Maltańskich w weekend 5-6 marca.

Przypominamy, że w nowym semestrze roku szkolnego nasz klub ogłosił kolejny nabór do szkółki piłki wodnej. Na treningi piłki wodnej prowadzone wraz ze szkołą pływania Fregata Swimming przez profesjonalnych i doświadczonych trenerów zapraszamy wszystkie dziewczynki i chłopców w wieku od 8 do 11 lat. Zajęcia rozpoczęły się 1 lutego br. i będą prowadzone na basenie sportowym Term Maltańskich w Poznaniu w poniedziałki, środy, czwartki  w godz. 18.00- 19.30.