W trzeciej kolejce sezonu Ekstraklasy piłkarze wodni Box Logistics Waterpolo Poznań jadą do Szczecina z nadzieją na zdobycie pierwszych punktów w sezonie.

Spotkania poznaniaków z Arkonią Szczecin zawsze były bardzo zacięte, a w ostatnich latach oba zespoły walczyły między sobą najwyższe laury. Tym razem zarówno waterpoliści z Poznania, jak i szczecinianie po dwóch kolejkach mają na swoim koncie zero punktów, a stawką dwumeczu, który rozegrany zostanie w sobotę i niedzielę na Floating Arenie, będzie przerwanie tej złej passy.

Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli zawodnicy Arkonii nie będą jednak z pewnością łatwym przeciwnikiem. Drużyna, która podobnie jak poznaniacy ma ze sobą spotkania z mistrzami i wicemistrzami Polski, do weekendowych spotkań przygotowuje się szczególnie intensywnie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że do dwumeczu z Box Logistics Waterpolo Poznań podejdą oni w szczególnie mocnym składzie, m.in. z najlepszym polskim bramkarzem – Michałem Diakonowem.

“Do Szczecina udajemy się po to, żeby zdobyć pierwsze punkty w tym sezonie. Podchodzimy do tego dwumeczu wyjątkowo zmotywowani i mamy świadomość, jak ważne będą te mecze dla obydwu drużyn. O zwycięstwa na pewno nie będzie łatwo, ale możemy obiecać kibicom, że będziemy walczyli do ostatniej sekundy meczu.” – powiedział kapitan zespołu Box Logistics Waterpolo Poznań – Bartłomiej Kowalewski.

Spotkania zostaną rozegrane w Szczecinie w sobotę o godz. 20:00 oraz niedzielę o 9:00.