Dwa brązowe i trzy srebrne medale Mistrzostw Polski Seniorów oraz cztery finały Pucharu Polski – z takim dorobkiem nasi seniorzy rozpoczynają kolejny sezon Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej. W sobotę, 22 października, po raz szósty rozpoczną walkę o najwyższe podium Ekstraklasy. W pierwszym dwumeczu rozgrywek ligowych 2016/2017 zmierzą się na basenie Term Maltańskich z zespołem WTS Polonia Bytom. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu jest bezpłatny.

W tegorocznych rozgrywkach Ekstraklasy, której pierwszą kolejkę zaplanowano na 22 i 23 października, wystąpi ponownie 6 drużyn. Poza zespołami z Poznania i Bytomia o tytuł mistrza Polski powalczą: Legia Warszawa, Arkonia Szczecin, GKPW 59 Gorzów oraz OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW. Pierwszy w tym sezonie mecz naszych waterpolistów odbędzie się w sobotę o g. 18:00. Niedzielny rewanż zaplanowano na g. 12:00. Nasz zespół rozegra łącznie 20 spotkań ligowych, w tym połowę na własnym basenie. Mistrzostwa Polski Seniorów zakończą się oficjalnie 28 maja 2017 r. W ostatniej kolejce Ekstraklasy zmierzymy się na wyjeździe z obecnym mistrzem Polski, zespołem Arkonii Szczecin.

Tegoroczny sezon zapowiada się niezwykle ciekawie. Składy drużyn bardzo się wyrównały i nastąpiły wzmocnienia zawodnikami zagranicznymi. Jestem jednak dobrej myśli co do występów naszego zespołu, gdyż już teraz widzimy duże efekty ciężkiej pracy, jaką wykonujemy na treningach. W najbliższy weekend czekają nas bardzo trudne mecze z Bytomiem, z którym na początku października zmierzyliśmy się w półfinale Pucharu Polski. Mimo wysokiej wygranej w Lublinie, nie lekceważymy naszego przeciwnika. Zespół ze Śląska prezentuje bardzo dobre przygotowanie kondycyjne i na pewno poznańscy kibice zobaczą w Termach Maltańskich dwa zacięte i emocjonujące sportowe widowiska.  Serdecznie na nie zapraszamy, przypominając przy okazji, że wstęp na wszystkie nasze mecze jest nadal bezpłatny – mówi Tomasz Różycki,  prezes KS Waterpolo Poznań i kapitan zespołu seniorów.

Drużyna Waterpolo Poznań w dwumeczu z WTS Polonią Bytom wystąpi w następującym składzie:  Paweł Handze, Łukasz Miałkowski (bramkarze), Rafał Bocheński, Paweł Rękawek, Paweł Wielogórski, Igor Cagalinec, Maciej Mruk, Bartłomiej Kowalewski, Jakub Goździak , Eryk Kalinowski, Oskar Szymonik, Tomasz Różycki, Rafał Iwanowicz, Piotr Cichy, Marcin Drula oraz trener Jacek Maciąg.

Aktualne informacje o MPS-Ekstraklasie 2016/2017 są dostępne na stronie Komitetu Technicznego Piłki Wodnej.

Fot. E. Skowron

reklama_10-16_512x384px