W najbliższą niedzielę, 30 marca br. nasi zawodnicy rozegrają 6 kolejkę Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej. Na wyjeździe zmierzą się dwukrotnie z piątym w tabeli zespołem WTS Bytom. Pierwsze spotkanie rozpocznie się na basenie w Gliwicach o g. 11:30, natomiast drugi mecz o g. 17:30. Po rundzie zimowej nasza drużyna zajmuje pozycję wicelidera tabeli.

6 kolejkę Mistrzostw Polski zagramy już w pełnym składzie. Nasi zawodnicy wyleczyli na szczęście wszystkie kontuzje i mamy nadzieję, że mimo konieczności rozegrania jednego dnia aż 2 spotkań, uda nam się zdobyć po raz kolejny komplet punktów. Drużyna z Bytomia zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli, ale w jej składzie gra kilku doświadczonych waterpolistów i na pewno na swoim basenie nie będzie łatwym przeciwnikiem. Naszym celem minimum w rundzie wiosennej jest utrzymanie pozycji wicelidera i zdobycie srebrnego medalu dla Poznania.

Na trybuny poznańskich Term Maltańskich zapraszamy natomiast w weekend 26 i 27 kwietnia, kiedy to zmierzymy się ponownie z Legią Warszawa. Po niedzielnym spotkaniu wspólnie z naszym sponsorem Grupą DSW  przygotowaliśmy dla kibiców niespodziankę – piknik waterpolo na terenie MALTA SKI.

Kolejne dwumecze tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów nasza drużyna rozegra 11 maja w Szczecinie oraz 24-25 maja  i 14-15 czerwca w Poznaniu.

Przypominamy, że sympatycy piłki wodnej mają możliwość wsparcia jej rozwoju w Poznaniu poprzez przekazanie 1% na KS Waterpolo Poznań. Wystarczy wpisać w swoje deklaracje podatkowe KRS 0000133325, cel szczegółowy KS Waterpolo Poznań. Uzyskane w ten sposób kwoty, jak również środki przekazane na Klub Przyjaciół (www.waterpolo-poznan.pl/klub-przyjaciol-ks-waterpolo-poznan) zostaną przeznaczone na szkolenie drużyny młodzieżowej oraz seniorskiej. Najmłodszych graczy DSW Waterpolo Poznań pod opieką trenera Miszy Yazerskiego można spotkać na treningach klubowych na basenie Term Maltańskich w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach 18:00-19:15. Klub cały czas prowadzi nabór dzieci i młodzieży do drużyny młodzików i juniorskiej.

Skład DSW Waterpolo Poznań na dwumecz 30 marca br.:

1. Yazerski Mikhail – bramkarz, 2. Łuc Dawid, 3. Iwanowicz Rafał, 4. Bocheński Rafał, 5. Czapla Marcin, 6. Mazurek Krzysztof, 7. Różycki Tomasz, 8. Wielogórski Paweł, 9. Cichy Piotr, 10. Mazurek Marek, 11. Szymonik Oskar, 12. Zawadzki Michał, 13. Goździak Jakub, 14. Sompolski Dawid. Trener: Jacek Maciąg.

 Fot. Paweł Rychter, LepszyPoznan.pl