W niedzielę, 14 kwietnia br. w 6 rundzie Mistrzostw Polski Seniorów dwukrotnie pokonaliśmy na wyjeździe drużynę WTS Bytom. W pierwszym spotkaniu zdobyliśmy aż ośmiobramkową przewagę, wygrywając z gospodarzami 12:4. Drugi mecz zakończył się natomiast wynikiem 7:6. Dzięki zwycięstwu w rozegranym w Gliwicach dwumeczu umocniliśmy się w tabeli rozgrywek na 3 medalowym miejscu.

 Pierwsze wyjazdowe spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem naszej drużyny i uzyskaniem doskonałego wyniku 12:4. Objęliśmy prowadzenie już w pierwszej kwarcie i nie oddaliśmy go do końca meczu. Najwięcej goli dla poznańskiego zespołu zdobyli: rozgrywający Tomasz Różycki oraz center Paweł Wielogórski. Bardzo dobrze spisał się również skrzydłowy Piotr Cichy oraz najmłodszy zawodnik drużyny Dawid Łuc. Drugi niedzielny mecz także zakończył się naszą wygraną, tym razem 7:6. W obydwu spotkaniach bardzo pewnie bronił bramkarz Poznaniaków Paweł Domagała.

ALSTAL Waterpolo Poznań podczas dwumeczu w Gliwicach reprezentowali zawodnicy: Paweł Domagała (bramkarz), Artur Wróbel, Piotr Cichy, Marek Mazurek, Krzysztof Mazurek, Dawid Sompolski, Dawid Łuc, Michał Zawadzki, Tomasz Różycki (kapitan), Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz oraz Jacek Maciąg (trener) i Andrzej Wróbel (kierownik).

Wyniki pierwszego meczu WTS Bytom – ALSTAL Waterpolo Poznań:   4:12  (1:3, 1:2, 0:2, 2:5).

Wyniki drugiego meczu WTS Bytom – ALSTAL Waterpolo Poznań:          6:7   (3:4, 1:2, 0:1, 2:0).

ALSTAL Waterpolo Poznań będzie można zobaczyć w stolicy Wielkopolski już niedługo – w weekend 27 i 28 kwietnia br., kiedy to na Termach Maltańskich zmierzymy się z UKPW Legia Warszawa. Po sobotnim meczu, który rozpocznie się o g. 16:00, na kibiców czekają dodatkowe atrakcje: specjalny „waterpolowy” tort, animacje dla dzieci i dorosłych oraz możliwość spotkania i porozmawiania o piłce wodnej z zawodnikami obu drużyn. W tym dniu ogłoszone zostaną także wyniki konkursu plastycznego na maskotkę naszej drużyny waterpolo, przygotowanego przez klub we współpracy z Termami Maltańskimi i Wydziałem Sportu UMP. Szczegóły konkursu, w którym do wygrania są karnety wstępu do Aquaparku Term Maltańskich o wartości 500, 300 i 100 zł, są dostępne pod tym linkiem.