Rozegrany 25 i 26 maja br. dwumecz ALSTAL Waterpolo Poznań z zespołem Arkonii Szczecin zakończył się remisem. W sobotę po bardzo dobrej grze pokonaliśmy aktualnego Mistrza Polski 9:6. W niedzielę zespół ze Szczecina przejął inicjatywę i wygrał drugi mecz 8:5. W 8 rundzie Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej zawodnicy obu drużyn zdobyli dokładnie taką samą ilość goli  – łącznie w 2 spotkaniach po 14  bramek.

Jesteśmy bardzo zawdowoleni, że udało się nam powtórzyć w Szczecinie sukces z lutego br. i po raz drugi pokazaliśmy, że potrafimy pokonać Mistrza Polski.  Wszyscy zawodnicy spisali się wyśmienicie i zaprezentowali w obu meczach wysoką, stabilną formę.

W dwumeczu przeciwko Arkonii Szczecin pod kierunkiem trenera Jacka Maciąga oraz kierownika naszej drużyny Andrzeja Wróbla zagrali: Paweł Domagała, Tomasz Cichy (bramkarze), Artur Wróbel, Piotr Cichy, Marek Mazurek, Krzysztof Mazurek, Dawid Sompolski, Dawid Łuc, Michał Zawadzki, Tomasz Różycki (kapitan), Paweł Wielogórski oraz Rafał Iwanowicz.

Naszych waterpolistów będzie można zobaczyć w Poznaniu ponownie 8 i 9 czerwca br., kiedy to na Termach Maltańskich zmierzymy się z najlepszą w tym sezonie drużyną – ŁSTW Uniwersytet Łódzki.

Wyniki sobotniego meczu  Arkonia Szczecin – ALSTAL Waterpolo Poznań:        6:9  (2:3, 2:2, 0:1, 2:3).

Wyniki niedzielnego meczu Arkonia Szczecin – ALSTAL Waterpolo Poznań:      8:5  (2:2, 2:2, 2:1, 2:0).