Remisem zakończył się rozegrany w stolicy 14 i 15 grudnia br. dwumecz pomiędzy drużynami DSW Waterpolo Poznań i Legia Warszawa. Pierwsze spotkanie II kolejki Mistrzostw Polski Seniorów przyniosło zwycięstwo naszego zespołu 14:10. Niedzielny mecz wygrali natomiast gospodarze 11:9. Przedstawiciele naszego klubu złożyli oficjalny protest dotyczący przebiegu sobotniego spotkania i decyzji podejmowanych przez skład sędziowski.

W trzeciej kwarcie meczu, w której poznaniacy prowadzili 11:3, podjęto decyzję o wykluczeniu najlepszego strzelca ligi, naszego kapitana Tomasza Różyckiego. Przedstawiciele poznańskiego klubu złożyli oficjalny protest dotyczący przebiegu spotkania oraz decyzji sędziów.

Mimo wygranej w sobotnim meczu zdecydowaliśmy się oficjalnie zaprotestować przeciwko jego przebiegowi. Nie zgadzamy się przede wszystkim z decyzją sędziów odnośnie wykluczenia na 2 kolejne spotkania naszego najlepszego zawodnika Tomasza Różyckiego. mówi Jacek Maciąg, trener poznańskiej drużyny. – Mamy nadzieję, że nasz protest zostanie rozpatrzony obiektywnie i na wyjaśnienie zaistniałej sytuacji nie wpłyną powiązania rodzinne władz polskiego Autonomicznego Komitetu Piłki Wodnej z zespołem Legii Warszawa. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, będziemy odwoływać się wyżej, w tym do Polskiego Związku Pływackiego i instytucji go nadzorujących.

Niedzielny mecz DSW Waterpolo Poznań zagrało w składzie osłabionym o 2 doświadczonych zawodników. Po rekordowej liczbie wykluczeń graczy z Poznania, Legia Warszawa zwyciężyła ostatecznie 11:9.

Na kolejne mecze waterpolo zapraszamy 11 i 12 stycznia 2014 r., kiedy to DSW Waterpolo Poznań zmierzy się na basenie Term Maltańskich z wicemistrzem Polski Arkonią Szczecin.

 

Wyniki sobotniego meczu Legia Warszawa – DSW Waterpolo Poznań:               10:14 (3:4, 0:2, 0:5, 7:3).

Wyniki niedzielnego meczu Legia Warszawa – DSW Waterpolo Poznań:             11:9   (3:1, 3:1, 1:3, 4:4).

 

Skład DSW Waterpolo Poznań na dwumecz w Warszawie:

Yazerski Mikhail – bramkarz, Łuc Dawid (2 gole), Iwanowicz Rafał (1 gol), Bocheński Rafał, Czapla Marcin, Mazurek Krzysztof (wykluczony w I meczu), Różycki Tomasz (5 goli, wykluczony w I meczu), Wielogórski Paweł (9 goli), Cichy Piotr (2 gole), Mazurek Marek, Szymonik Oskar (2 gole), Zawadzki Michał (1 gol), Goździak Jakub (1 gol). Trener: Jacek Maciąg.