Rozgrywany na Termach Maltańskich dwumecz 7 rundy Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej przyniósł zdecydowane zwycięstwo naszej drużyny. 27 i 28 kwietnia br. po pasjonującej grze dwukrotnie rozgromiliśmy zespół Legii Warszawa. Pierwsze, niezwykle zacięte spotkanie zakończyło się wynikiem 13:12. Natomiast w niedzielnym meczu uzyskaliśmy aż ośmiobramkową przewagę, wygrywając 12:4. Sobotnie rozgrywki zamieniły się w wielkie święto piłki wodnej, zorganizowane przez Stowarzyszenie KS „Waterpolo Poznań” we współpracy z Termami Maltańskimi oraz Wydziałem Sportu Urzędu Miasta Poznania. Maskotką naszej drużyny został rekin autorstwa 13-letniego Maksymiliana Milewskiego z Poznania.

 

Niezwykle emocjonujący przebieg miało zwłaszcza sobotnie spotkanie. Obie drużyny grały na wyrównanym poziomie, a rozstrzygającą bramkę strzeliliśmy w ostatnich 11 sekundach meczu. W niedzielę nasi piłkarze nie dali już jednak rywalom żadnych szans. W trzech pierwszych kwartach meczu zdobyli aż 10 bramek przy 1 bramce gości. 3 gole zdobyte przez Legię Warszawa w ostatniej kwarcie nie zmieniły losów spotkania, które ostatecznie zakończyło się naszym zwycięstwem 12:4. Po meczach na Termach Maltańskich umocniliśmy się w tabeli ligowej na trzecim, medalowym miejscu.

Bardzo się cieszymy z kolejnych sukcesów naszej drużyny. 5 wygranych spotkań z rzędu nie tylko umocniło naszą pozycję w tabeli, ale otworzyło nam szansę na walkę o srebrny medal. Mamy nadzieję, że w Szczecinie uda nam się zachować dobrą passę i powalczymy 25 i 26 maja w dwumeczu z Arkonią o kolejne zwycięstwa.  W obu meczach bardzo dobrze spisali się: bramkarz Paweł Domagała, center Paweł Wielogórski, który zdobył łącznie aż 9 bramek, obrońca Krzysztof Mazurek, skrzydłowy Piotr Cichy oraz rozgrywający Marek Mazurek.

 Kibice przybyli na sobotnie rozgrywki wzięli dodatkowo udział w wielkim święcie piłki wodnej, zorganizowanym przez nasz klub we współpracy z Termami Maltańskimi oraz Wydziałem Sportu UMP. Po meczu w obecności zawodników obu drużyn ogłoszono wyniki konkursu na maskotkę drużyny ALSTAL Waterpolo Poznań oraz pokrojono tort w kształcie basenu do waterpolo, wykonany przez Cukiernię Kandulski. Pierwszą nagrodę w konkursie, karnet wstępu do Aquaparku Term Maltańskich w wysokości 500 zł, zdobył 13-letni Maksymilian Milewski, uczeń ostatniej klasy SP nr 6 w Poznaniu. Jury wybrało jego propozycję, uznając iż z kilkunastu nadesłanych prac „Rekin Alstalik” najlepiej oddaje specyfikę piłki wodnej – dyscypliny bardzo widowiskowej i niezwykle dynamicznej.

Skład drużyny Alstal Waterpolo Poznań na spotkaniach 27-28 kwietnia br.: zawodnicy – Paweł Domagała, (bramkarz), Artur Wróbel, Piotr Cichy, Marek Mazurek, Krzysztof Mazurek, Dawid Sompolski, Dawid Łuc, Michał Zawadzki, Tomasz Różycki (kapitan), Paweł Wielogórski, Marcin Stachowiak oraz Jacek Maciąg (trener) i Andrzej Wróbel (kierownik).

Wyniki sobotniego meczu ALSTAL Waterpolo Poznań – Legia Warszawa:          13:12  (2:1, 5:4, 3:2, 3:5).

Wyniki niedzielnego meczu ALSTAL Waterpolo Poznań – Legia Warszawa:         12:4   (5:0, 3:0, 2:1, 2:3).