W weekend, 10 i 11 października w poznańskich Termach Maltańskich zmierzą się najlepsze polskie drużyny waterpolo. Tegoroczny Puchar Polski w piłce wodnej zostanie rozegrany w systemie FINAL SIX. Organizatorem turnieju jest Komitet Techniczny Piłki Wodnej, a współgospodarzem imprezy nasz klub KS Waterpolo Poznań. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu jest bezpłatny.

W ciągu 2 dni zaplanowano aż 7 spotkań. Na basenie sportowym poznańskiego kompleksu, oprócz aktualnego mistrza i wicemistrza Polski w piłce wodnej, zobaczymy cztery drużyny wyłonione w zakończonej 4 października rundzie eliminacyjnej. W sobotę od g. 10.30 zapraszamy na mecze ćwierć- i półfinałowe oraz spotkanie o 5 miejsce. W niedzielę odbędą się najbardziej pasjonujące zmagania tegorocznego turnieju – o g. 11.00 mecz o 3 miejsce, natomiast o g. 12:15 pojedynek finałowy.

Drużyny OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW oraz Waterpolo Poznań zostały rozstawione w półfinałach. Naszym waterpolistom po wakacyjnej przerwie będzie można kibicować na trybunach Term Maltańskich po raz pierwszy 10 października o g. 19:00. Do udziału w rundzie eliminacyjnej tegorocznego Pucharu Polski zostały zaproszone także pozostałe zespoły Ekstraklasy oraz I Ligi: Legia Warszawa, Arkonia Szczecin, WTS Bytom, GKPW 59 Gorzów, Neptun Łódź, Legia Warszawa II, AZS Uniwersytet Warszawski, UKS Syrena Pałac Młodzieży. W stolicy Wielkopolski zagrają ostatecznie zawodnicy czterech pierwszych drużyn.

Serdecznie zapraszamy do Poznania miłośników piłki wodnej z całego kraju. Na basenie Term Maltańskich, jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, zobaczymy w ten weekend zmagania najlepszych klubów ligowych. Walka o Puchar Polski będzie na pewno bardzo zacięta, emocjonująca i widowiskowa – obiecuje Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań. – Nasz klub przygotowuje się obecnie do kolejnego sezonu ligowego. Prowadzimy negocjacje z potencjalnymi nowymi zawodnikami oraz szukamy sponsorów, w tym nowego sponsora tytularnego. Grupa DSW będzie w dalszym ciągu współpracowała z naszym zespołem, ale już w dużo mniejszym niż dotąd zakresie. Bardzo intensywnie rozwijamy także sekcję juniorską, do której prowadzimy ciągły nabór dzieci i młodzieży. W tej chwili w klubie trenujemy już 30 juniorów w wieku od 10 do 16 lat, w tym 5  niezwykle obiecujących dziewczynek.

Mistrzostwa Polski Seniorów w piłce wodnej 2015/2016 rozpoczną się pod koniec października. W pierwszej rundzie Ekstraklasy, 24 i 25 października, zmierzymy się na własnym basenie z drużyną WTS Bytom. Nowy skład naszego zespołu zostanie ogłoszony w najbliższych tygodniach.

 

PUCHAR POLSKI W PIŁCE WODNEJ 2015 – HARMONOGRAM ROZGRYWEK

TERMY MALTAŃSKIE W POZNANIU

Sobota, 10 października

 

I mecz g. 10.30, ćwierćfinał I: Legia Warszawa – GKPW 59 Gorzów

II mecz g. 11.45, ćwierćfinał II: Arkonia Szczecin – WTS Polonia Bytom

III mecz o g. 16.30, o 5 miejsce: przegrany ĆF I – przegrany ĆF II

IV mecz o g. 17.45 półfinał I: Ocmer Uniwersytet Łódzki ŁSTW (MPS 2015) – zwycięzca ĆF II

V mecz o g. 19.00 półfinał II: Waterpolo Poznań (Vice-MPS 2015) – zwycięzca ĆF I

 

Niedziela 11 listopada

VI mecz o g. 11.00, o 3 miejsce: przegrany PF I – przegrany PF II

VII mecz o g. 12.15, finał o miejsce 1: zwycięzca PF I – zwycięzca PF II

Strona www Pucharu Polski: www.pilkawodna.waw.pl/pps15.htm

ZAPRASZAMY!