W 4 kolejce Ekstraklasy piłki wodnej zmierzymy się tym razem na wyjeździe z zespołem Legii Warszawa. Pierwsze spotkanie rozpocznie się na basenie OSIR Żoliborz w piątek, 16 stycznia o g. 21.00. Mecz rewanżowy został zaplanowany natomiast na sobotę na g. 10.30. Obiecujemy zaciętą walkę o pełną pulę punktów, a tym samym utrzymanie pozycji lidera tegorocznych MPS w piłce wodnej.

Po 4 kolejkach mamy na koncie pięć zwycięstw i tylko jedną porażkę, natomiast zespół gospodarzy z jedynie trzema wygranymi plasuje się obecnie na 4 miejscu. Wiemy, że przed nami dwa niezwykle trudne mecze. Na wyjeździe, przy obcej publiczności, zagramy z zespołem, który ma w tym roku ambicje znaleźć się na podium Ekstraklasy i wzmocnił swój skład zawodnikami z innych krajów. Aby utrzymać się w grze o złoty medal tegorocznych Mistrzostw Polski musimy dać z siebie wszystko i wygrać oba spotkania.

W dwumeczu z Legią Warszawa w naszych barwach wystąpią następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Rafał Iwanowicz, Piotr Cichy, Michał Nowicki, Rafał Krawczyk, Artur Wróbel, Dawid Łuc oraz trener Jacek Maciąg.

Piłka wodna powróci do Poznania w weekend 31 stycznia – 1 lutego, kiedy to nasza drużyna zmierzy się po raz pierwszy w tym sezonie z mistrzem Polski – zespołem z Łodzi.

Istnienie oraz rozwój KS Waterpolo Poznań jest możliwe dzięki stałej pomocy Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach wsparcia dla drużyn zespołowych seniorów, pomocy Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz dzięki Grupie DSW, która jest sponsorem tytularnym zespołu. Sponsorem technicznym drużyny jest firma VITEX, która zapewnia waterpolistom stroje i sprzęt sportowy. Dalszy rozwój drużyny oraz poznańskiej piłki wodnej można także wspierać przystępując do Klubu Przyjaciół KS Waterpolo Poznań.