W najbliższy weekend, 8 i 9 października w Lublinie zostanie rozegrany Puchar Polski w piłce wodnej. Na basenie „Aqua Lublin” zmierzą się cztery najlepsze polskie drużyny: aktualni mistrzowie i wicemistrzowie kraju, Arkonia Szczecin i Waterpolo Poznań oraz zwycięzcy rundy eliminacyjnej – Legia Warszawa oraz WTS Polonia Bytom.

W ciągu 2 dni zaplanowano 4 pucharowe spotkania. W sobotę, 8 października o g. 18:30 nasi seniorzy zagrają w drugim półfinale z zespołem z Bytomia. Wcześniej, w pierwszym meczu rozgrywek, Arkonia Szczecin zmierzy się z drużyną stołecznych. W niedzielę o g. 10:00 organizatorzy zaplanowali mecz o III miejsce, natomiast o g. 11:30 zwycięzcy spotkań półfinałowych powalczą o najwyższe trofeum tegorocznego turnieju.

Jedziemy do Lublina w pełni skoncentrowani. Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas w sobotę trudny półfinał. W rundzie eliminacyjnej, rozegranej tydzień temu w Gliwicach, drużyna WTS Polonia Bytom w rzutach karnych pokonała wielokrotnego mistrza Polski – OCMER UŁ Łódź. Łodzianie  – po raz pierwszy od wielu lat -nie wystąpią więc w finale Pucharu Polski. Dlatego podchodzimy do najbliższego meczu pełni szacunku do przeciwnika. Jesteśmy jednak bardzo zmotywowani, aby w końcu zdobyć dla Poznania to cenne trofeum.

Nasza drużyna zagra w Pucharze Polski w Lublinie w następującym składzie:  Łukasz Miałkowski (bramkarz), Rafał Bocheński, Paweł Rękawek, Paweł Wielogórski, Igor Cagalinec, Bartłomiej Kowalewski, Jakub Goździak, Maciej Mruk, Eryk Kalinowski, Oskar Szymonik, Tomasz Różycki, Rafał Iwanowicz oraz trener Jacek Maciąg.

Delegatem Komitetu Technicznego Piłki Wodnej podczas turnieju będzie Radosław Koryzna, a mecze będą sędziować: Stephen O’Brien z Irlandii, Ivan Raković z Serbii oraz Łukasz Czapliński i Sebastian Żabski.

Mistrzostwa Polski Seniorów w piłce wodnej 2016/2017 rozpoczną się pod koniec października. W I kolejce Ekstraklasy, 22 i 23 października, na własnym basenie zmierzymy się ponownie z drużyną WTS Polonia Bytom.

 

HARMONOGRAM ROZGRYWEK

PUCHARU POLSKI W PIŁCE WODNEJ 2016, AQUA LUBLIN

 Sobota, 8 października

 g. 17.00, Półfinał I: Arkonia Szczecin (Mistrz Polski 2016) – Legia Warszawa (A1)

g.18.30,  Półfinał II: Waterpolo Poznań (Wicemistrz Polski 2016) – WTS Polonia Bytom (B1)

Niedziela, 9 października

g.10.00: o miejsce III: przegrany PF I – przegrany PF II

g.11.30: o miejsce I:   zwycięzca PF I – zwycięzca PF II

Strona www Pucharu Polski 2016: www.pilkawodna.waw.pl/pps16.htm