W najbliższą niedzielę do Poznania powrócą rozgrywki polskiej Ekstraklasy piłki wodnej. 22 marca w 7 kolejce ligowej zmierzymy się dwukrotnie z zespołem Arkonii Szczecin. Obiecujemy naszym kibicom zaciętą walkę o pełną pulę punktów i utrzymanie pozycji wicelidera tabeli. Pierwsze spotkanie na basenie sportowym Term Maltańskich rozpocznie się o godz. 11.00, natomiast rewanż zaplanowano na godz. 18.00. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu jest jak zwykle bezpłatny.

Nasi seniorzy staną w najbliższy weekend przed kolejną szansą na powiększenie dorobku punktowego. W Termach Maltańskich w Poznaniu rozegrają drugi w tym sezonie dwumecz z zespołem Arkonii Szczecin. Jeden z naszych najważniejszych rywali do tytułu wicemistrzowskiego, po ostatniej przegranej z Legią Warszawa, zajmuje w tej chwili czwarte miejsce w rozgrywkach Ekstraklasy. Nasza drużyna po 6 kolejkach, z 9 zwycięstwami i jedynie 3 porażkami na koncie, utrzymała pozycję wicelidera i może jeszcze przeszkodzić OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW w sięgnięciu po mistrzostwo Polski.

Po wysokich zwycięstwach w Gliwicach nie spoczęliśmy na laurach. Intensywnie trenujemy przed jednym z najważniejszych spotkań rundy rewanżowej. W Szczecinie podzieliliśmy się punktami z gospodarzami, ale w ich ekipie wystąpił najlepszy bramkarz ligi hiszpańskiej. W dalszym ciągu czekamy na odpowiedź Komitetu Technicznego Piłki Wodnej odnośnie nieprawidłowego przebiegu tego dwumeczu. Mamy nadzieję, że taka sytuacja nie powtórzy się w Poznaniu i wynik najbliższych spotkań nie zostanie wypaczony przez udział nieuprawnionych do tego zawodników.

8 kolejkę Ekstraklasy rozegramy w Gorzowie Wielkopolskim 18 i 19 kwietnia. Natomiast na basenie Term Maltańskich pojawimy się ponownie 9 i 10 maja, kiedy to będziemy gościć w Poznaniu Legię Warszawa. Przypominamy, że tegoroczny sezon MPS  zakończymy w weekend 30-31 maja finałowym dwumeczem w Łodzi.

W spotkaniach z Arkonią Szczecin w barwach Poznania wystąpią następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Rafał Iwanowicz, Michał Nowicki, Dawid Łuc, Artur Wróbel oraz trener Jacek Maciąg.