W najbliższą niedzielę, 19 kwietnia rozegrana zostanie 8 kolejka Ekstraklasy piłki wodnej. Nasi zawodnicy zmierzą się tym razem na wyjeździe z zespołem GKPW 59 Gorzów. Obiecujemy kibicom walkę o pełną pulę punktów i utrzymanie pozycji wicelidera tabeli. Pierwsze spotkanie na basenie sportowym kompleksu „Słowianka” rozpocznie się o godz. 9.30, natomiast rewanż zaplanowano na godz. 16.00.

Mecze w Gorzowie to nasza kolejna szansa na powiększenie dorobku punktowego. Drużyna gospodarzy zajmuje w tej chwili ostatnie miejsce w rozgrywkach Ekstraklasy. Nasz zespół po 7 kolejkach, z 10 zwycięstwami i 4 porażkami na koncie, jest nadal wiceliderem tegorocznych Mistrzostw Polski.

9 kolejkę Ekstraklasy rozegramy na własnym basenie 9 i 10 maja, kiedy to będziemy gościć w Termach Maltańskich największego rywala do tytułu wicemistrzowskiego – Legię Warszawa. Tegoroczny sezon MPS zakończymy w weekend 30-31 maja finałowym dwumeczem w Łodzi.

W spotkaniach z GKPW 59 Gorzów w barwach Poznania wystąpią następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Piotr Cichy, Michał Nowicki, Dawid Łuc, Artur Wróbel oraz trener Jacek Maciąg.