W niedzielę, 17 kwietnia  nasi seniorzy staną przed szansą zdobycia kolejnych punktów w rozgrywkach Ekstraklasy. Na wyjeździe dwukrotnie zmierzą się z najsłabszym zespołem polskiej ligi – GKPW 59 Gorzów. Pierwszy mecz w gorzowskim Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym „Słowianka” rozpocznie się o g. 12:30. Spotkanie rewanżowe zaplanowano na g. 18:00. Nasz zespół jest nadal wiceliderem tabeli. O ewentualnych zmianach na podium może natomiast zadecydować w najbliższy weekend hit 8 kolejki MPS – dwumecz OCMER UŁ ŁSTW z Arkonią Szczecin.

Po ostatniej wygranej nad Legią Warszawa nasza drużyna ma na koncie 11 zwycięstw i tylko 3 porażki. Do obecnego lidera – zespołu Arkonii Szczecin, tracimy nadal jedynie 2 punkty. W przypadku zdobycia w 8 kolejce pełnej puli punktów oraz przynajmniej jednej przegranej szczecińskiej drużyny w dwumeczu z aktualnym mistrzem Polski, mamy szansę objąć prowadzenie w tabeli ligowej.

Do spotkań w Gorzowie, które są doskonałą okazją do przećwiczenia przed ostatnimi kolejkami Ekstraklasy różnych zagrywek taktycznych, podejdziemy w pełni skoncentrowani. Jeżeli chcemy dalej walczyć o najwyższe podium, musimy je pewnie wygrać, zdobywając kolejne 6 punktów. Na „Słowiance” zamierzamy grać bardzo uważnie, tak aby kontuzja czy czerwona kartka nie wyeliminowała żadnego z naszych zawodników z arcyważnego majowego dwumeczu z Arkonią Szczecin.

Bez względu na nasze ostateczne miejsce na podium, ten sezon z pewnością będziemy mogli zapisać do wyjątkowo udanych. Nasza praca nad rozwojem piłki wodnej w Poznaniu została zauważona i doceniona przez działaczy i pozostałe polskie kluby. W ostatnich tygodniach prezesowi KS Waterpolo Poznań i kapitanowi seniorów, Tomaszowi Różyckiemu, powierzono funkcję drugiego trenera reprezentacji Polski seniorów. Kadrę narodową waterpolistów poprowadzi wspólnie z trenerem KSZO Ostrowiec Św. Robertem Serwinem do czasu wyłonienia w konkursie doświadczonego trenera zagranicznego.

W dwumeczu w Gorzowie w barwach Poznania wystąpią w podstawowym składzie następujący zawodnicy: Paweł Handze – bramkarz, Rafał Bocheński, Tomasz Różycki, Piotr Cichy, Oskar Szymonik, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Artur Wróbel, Rafał Iwanowicz, Jakub Goździak, Eryk Dziaduk.

Piłka wodna powróci do Poznania tuż po długim weekendzie majowym. W przedostatniej, 9 kolejce Ekstraklasy, 7 i 8 maja zmierzymy się w Termach Maltańskich z naszym największym rywalem w walce o mistrzostwo Polski – zespołem Arkonii Szczecin.

Fot. P. Rychter, LepszyPoznan.pl