W najbliższy weekend zawodnicy KS Waterpolo Poznań podejmą u siebie piłkarzy wodnych ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom. Żeby zachować medalowe szanse muszą pokonać rywali.

Do końca sezonu Ekstraklasy Mistrzostw Polski w piłce wodnej pozostały już tylko dwie kolejki. Do zdobycia możliwych jest jeszcze 12 punktów i aby zachować szanse na medal, zawodnicy z Poznania muszą wygrać co najmniej trzy z nich oraz liczyć na potknięcia rywali. Do drugiej w tabeli Polonii tracą 11 punktów. Optymistyczny scenariusz zakłada zwycięstwa KS Waterpolo Poznań we wszystkich czterech meczach oraz porażki Szczecina w obecnej kolejce z Gorzowem, a Bytomian w ostatniej kolejce przeciwko Łodzi. Taki rozwój wydarzeń jest jednak mało prawdopodobny, a o zwycięstwa z 2. i 3. drużyną tabeli będzie niezwykle trudno. Mimo wszystko poznaniacy zapowiadają walkę do ostatniej minuty.

Piłkarze wodni ze stolicy Wielkopolski rozegrają ostatnie dwie kolejki na basenach Term Maltańskich w Poznaniu. Wstęp na trybuny jest wolny, a najbliższe spotkania już w sobotę o godz. 18 oraz w niedzielę o godz. 12.

Zbliżamy się do końca naprawdę trudnego sezonu, który nie poszedł do końca po naszej myśli. Chociaż mamy jeszcze matematyczne szanse na medal, to ostatnie dwie kolejki będę niesamowicie ciężkim wyzwaniem. Kibicom możemy obiecać, że dopóki mamy teoretyczne szanse, to będziemy walczyć o każdy punkt – powiedział w rozmowie Tomasz Różycki – prezes i zawodnik KS Waterpolo Poznań.

Terminy spotkań Waterpolo Poznań:
27-28 kwietnia, 9. kolejka MPS:

I mecz
KS Waterpolo Poznań – ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom 27 kwietnia 2019, godz.: 18:00

II mecz
KS Waterpolo Poznań – ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom 28 kwietnia 2019, godz.: 12:00