KS Waterpolo Poznań zdobyło komplet 6 punktów w weekendowym dwumeczu Ekstraklasy piłki wodnej przeciwko drużynie Ecoperla Neptun Uniwersytet Łódzki. Tym samym po trzeciej kolejce awansowali oni na 3. miejsce w tabeli rozgrywek.

Po dwóch ciężkich pierwszych kolejkach tego sezonu Ekstraklasy, poznaniacy zmierzyli w weekend na Termach Maltańskich z nieco łatwiejszym przeciwnikiem w postaci beniaminka ekstraklasy. Mimo niepełnego składu jaki wystawił na te spotkania trener drużyny Jacek Maciąg, drużyna odniosła dwa pewne zwycięstwa i awansowała na trzecie miejsce tabeli Mistrzostw Polski seniorów.

Pierwszy mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando poznaniaków, którzy nie forsowali tempa i stopniowo powiększali swoją przewagę. W drugim spotkaniu po zaskakująco dobrym początku i dwubramkowej przewadze gości w pierwszej kwarcie, gospodarze przejęli inicjatywę w drugiej kwarcie i do końca meczu kontrolowali wynik.

W drużynie wicemistrzów Polski szansę na grę otrzymało trzech wychowanków klubu, którzy dzięki miejskiemu programowi Młodzieżowych Centrów Sportu od kilku lat mogą rozwijać się pod okiem najlepszych trenerów w Polsce. Jest to dowód na to, że środki inwestowane przez miasto w rozwój sportu młodzieżowego przynoszą efekty. KS Waterpolo Poznań, które jak co roku prowadzi ciągły nabór do swoich sekcji młodzieżowych, ma nadzieję, że za kilka lat to właśnie lokalni zawodnicy będą stanowili o sile drużyny.

Konsternację kibiców zgromadzonych w weekend na trybunach Term Maltańskich wywołało zachwoanie grupy zawodników sekcji piłki wodnej AZS AWF Poznań, która wraz ze swoją trenerką Anną Kałmuczak, prowadziła doping przeciwko drużynie z Poznania.

Nie chciałbym komentować tego zachowania, ale na pewno nie jest to sposób w jaki powinniśmy wychowywać naszą młodzież. Emocje opadły i mogę stwierdzić, iż mimo tego, że gra nie była zbyt ładna, wykonaliśmy w 100% plan na ten dwumecz. Cieszę się, że daliśmy odpocząć pięciu podstawowym zawodnikom, a ich zmiennicy – w tym nasi wychowankowie – spisali się stosunkowo dobrze. Odnieśliśmy dwa pewne zwycięstwa, a gra młodzieży na pewno zaprocentuje w kolejnych spotkaniach.

W kolejnej kolejce poznaniacy zmierzą się za dwa tygodnie na wyjeździe z Arkonią Szczecin, a już 9 i 10 grudnia na Termach Maltańskich podejmą aktualnego mistrza Polski – drużynę ŁSTW Łódź.

Wyniki, skład oraz zdobywcy bramek Waterpolo Poznań:

11 listopada, pierwszy mecz 3. kolejki MPS:
KS Waterpolo Poznań – Ecoperla Neptun Uniwersytet Łódzki 20:10 (4:1, 5:2, 5:3, 6:4)
Paweł Handze i Łukasz Miałkowski – bramkarze, Bartłomiej Kowalewski 2 gole, Rafał Iwanowicz 2 gole, Kacper Kamycki, Paweł Rękawek 1 gol, Eryk Kalinowski, Tomasz Różycki 5 goli, Marcin Kulis, Jakub Goździak 4 gole, Michał Kulis 1 gol, Oskar Szymonik 5 goli, Przemysław Buńkiewicz Trener: Tomasz Różycki.

29 października, mecz rewanżowy 2. kolejki MPS:
KS Waterpolo Poznań – Ecoperla Neptun Uniwersytet Łódzki 14:7 (1:3, 5:1, 5:0, 3:3)
Łukasz Miałkowski – bramkarz, Bartłomiej Kowalewski 1 gol, Igor Trojanek, Kacper Kamycki, Paweł Rękawek 1 gol, Tomasz Różycki 2 gole, Marcin Kulis, Jakub Goździak 5 goli, Michał Kulis 1 gol, Oskar Szymonik 4 gole, Przemysław Buńkiewicz Trener: Tomasz Różycki.

Zdjęcia autorstwa Piotra Rychtera / lepszyPOZNAN.pl