Zwycięstwem naszych seniorów zakończył się rozegrany w ten weekend w Termach Maltańskich dwumecz z Legią Warszawa. Nasi piłkarze wodni zdobyli w nim pełną pulę 6 punktów i utrzymali pozycję wicelidera Ekstraklasy. W sobotę po bardzo zaciętej walce wygrali ze stołecznymi 10:8. W niedzielę zwiększyli swoją przewagę nad drużyną gości do 4 bramek, zwyciężając po raz drugi 8:4. Ich zwycięstwo oznacza, że mamy nadal ogromne szanse na złoty medal Mistrzostw Polski. O ostatecznym podziale miejsc na podium zadecydują majowe dwumecze z ŁSTW OCMER UŁ oraz Arkonią Szczecin.

W ostatni weekend waterpolistom Legii Warszawa po raz szósty nie udało się pokonać w Poznaniu drużyny gospodarzy. Nasi piłkarze wodni wygrali oba spotkania 7 kolejki Ekstraklasy i nie oddali stołecznym na własnym basenie ani jednego punktu. W tym sezonie mamy na koncie już 11 zwycięstw i tylko 3 porażki.

Początek sobotniego meczu należał do legionistów, którzy szybko objęli prowadzenie 1:3. Jednak na 4 sekundy przed końcem 1 kwarty naszej drużynie udało się doprowadzić do remisu 3:3. W kolejnych 16 minutach prym wiedli nasi waterpoliści, zdobywając aż 6 bramek. Graczom ze stolicy udało się w tym czasie pokonać bramkarza Pawła Handze jedynie dwa razy. Ostatnia kwarta należała do drużyny gości, ale całe spotkanie zakończyło się porażką Legii Warszawa 10:8. Najlepszymi waterpolistami meczu wybrano poznaniaka Bartłomieja Kowalewskiego oraz legionistę Kacpra Ślusarczyka.

Początek niedzielnego rewanżu to całkowita dominacja naszego zespołu. Już w 1 kwarcie objęliśmy prowadzenie 2:0. A w kolejnych minutach meczu tylko powiększaliśmy swoją przewagę nad Legią Warszawa, zwyciężając ostatecznie 8:4. Najlepszym graczem drugiego spotkania został ponownie Bartłomiej Kowalewski oraz bramkarz Legii Adam Oleksów.

o raz szósty w historii naszego klubu pokonaliśmy na własnym basenie Legię Warszawa. Ten sukces cieszy nas tym bardziej, że oznacza dalszą grę o najwyższe podium tegorocznych Mistrzostw Polski. O tym, kto po nie sięgnie, zadecydują 3 ostatnie kolejki Ekstraklasy, w tym bardzo dla nas ważny pojedynek zespołów z Łodzi i Szczecina za 2 tygodnie. Na początku maja czeka nas w Poznaniu bardzo wymagający dwumecz z aktualnym liderem Ekstraklasy – drużyną ŁSTW Ocmer Uniwersytet Łódzki, a sezon zakończymy w tym roku na basenie w Szczecinie. Obiecujemy kibicom, że na ostatniej prostej damy z siebie wszystko. Naszym celem jest w dalszym ciągu tytuł mistrza Polski i pierwszy złoty medal w piłce wodnej dla Poznania – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

 Wyniki, skład oraz zdobywcy bramek Waterpolo Poznań:

8 kwietnia, pierwszy mecz 7 kolejki MPS: Waterpolo Poznań – Legia Warszawa   10:8 (3:3,4:2,2:0,1:3)

Paweł Handze i Łukasz Miałkowski – bramkarze, Rafał Bocheński, Tomasz Różycki (1 gol), Oskar Szymonik (1 gol), Bartłomiej Kowalewski (2 gole), Paweł Rękawek, Paweł Wielogórski (1 gol), Marcin Drula (1 gol), Jakub Goździak (1 gol), Igor Cagalinec (3 gole), Rafał Iwanowicz. Trener: Jacek Maciąg.

9 kwietnia, mecz rewanżowyWaterpolo Poznań – Legia Warszawa  8:4 (2:0,1:2,4:1,1:1)

Paweł Handze i Łukasz Miałkowski – bramkarze, Rafał Bocheński (1 gol), Tomasz Różycki (2 gole), Bartłomiej Kowalewski (2 gole), Paweł Rękawek, Paweł Wielogórski (1 gol), Marcin Drula, Jakub Goździak (1 gol), Igor Cagalinec (1 gol), Rafał Iwanowicz. Trener: Jacek Maciąg.

Przed ostatnimi w tym sezonie spotkaniami z ŁSTW Ocmer Uniwersytet Łódzki (13 i 14 maja w Poznaniu) oraz z Arkonią Szczecin (27 i 28 maja w Szczecinie), poznańscy waterpoliści zagrają jeszcze jeden dwumecz. W 8 kolejce Ekstraklasy zmierzą się na wyjeździe 22 i 23 kwietnia z ostatnim w tabeli zespołem GKPW 59 Gorzów.

Aktualne informacje o MPS – Ekstraklasa 2016/2017 są dostępne na stronie KTPW.

Galeria zdjęć z dwumeczu Waterpolo Poznań – Legia Warszawa

Fot. Piotr Rychter LepszyPoznan.pl:

Fot. Ewelina Jaśkowiak LepszyPoznan.pl

Fot. Elżbieta Skowron Sportowy-poznan.pl