Od wyjazdowego dwumeczu z WTS Polonią Bytom rozpoczniemy rundę rewanżową tegorocznej Ekstraklasy. W najbliższą niedzielę, 8 marca nasi zawodnicy powalczą o kolejne punkty w tabeli i utrzymanie pozycji wicelidera MPS 2014/2015. Pierwsze spotkanie 6 kolejki ligowej rozpocznie się na basenie „Olimpijczyk” w Gliwicach o g. 12.00, drugie natomiast o g. 18.30. Pierwsza runda polskiej Ekstraklasy piłki wodnej obfitowała w wiele emocjonujących spotkań. Nasz zespół zaliczył w niej aż 7 zwycięstw, w tym jedno z aktualnym mistrzem Polski, i jedynie 3 porażki. Dzięki coraz lepszej grze w ataku oraz jak zawsze rewelacyjnej postawie bramkarza Miszy Yazerskiego, na półmetku Mistrzostw Polski mamy duże szanse na kolejny srebrny medal dla Poznania. Pierwsza walka o utrzymanie pozycji wicelidera tabeli rozegra się już w najbliższą niedzielę, kiedy to nasi zawodnicy na basenie w Gliwicach zmierzą się dwukrotnie z doświadczonym zespołem WTS Polonii Bytom.

Ostatnie 5 kolejek tegorocznej Ekstraklasy to dla nas ogromne wyzwanie. Nasz plan minimum to oczywiście powtórzenie wyniku z ubiegłego roku, ale na tytuł wicemistrzowski duży apetyt mają także Legia Warszawa i Arkonia Szczecin. Wierzymy jednak, że nasz odmłodzony zespół w najbliższą niedzielę powtórzy na Śląsku sukces z listopada i w rewanżowym dwumeczu z WTS Polonią Bytom ponownie zdobędziemy pełną pulę punktów.

Piłka wodna powróci do Poznania w pierwszy weekend wiosny – 21 i 22 marca. W ramach 7 kolejki Mistrzostw Polski Seniorów będziemy gościć w Termach Maltańskich zespół ze Szczecina.

W dwumeczu w Gliwicach w barwach DSW Waterpolo Poznań wystąpią następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Rafał Iwanowicz, Michał Nowicki, Piotr Cichy, Dawid Łuc, Rafał Krawczyk, Artur Wróbel oraz trener Jacek Maciąg.