Już w ten weekend KS Waterpolo Poznań rozegra przedostatnią kolejkę spotkań Ekstraklasy Mistrzostw Polski Seniorów. Rywalem Poznaniaków będzie Arkonia Szczecin

Za klubem ze stolicy Wielkopolski bardzo ciężki sezon, w którym kilkukrotnie po zaciętych spotkaniach musieli uznać wyższość rywali, z którymi do tej pory udawało im się regularnie wygrywać. Po latach dominacji ligi przez trzy zespoły – ŁSTW Łódź, Arkonię Szczecin oraz KS Waterpolo Poznań, które dzieliły między sobą wszystkie trzy miejsca na podium przez ostatnie 6 sezonów. W tym układ sił w lidze uległ znacznej zmianie. Co prawda pierwsze miejsce w tabeli zajmuje broniące tytułu mistrza Polski ŁSTW Łódź, ale kolejne dwa miejsca należą już do drużyn, które w poprzednich sezonach zajmowały miejsca w dolnej połowie tabeli. Zarówno druga w lidze Legia Warszawa, jak też trzecia Polonia Bytom w tym sezonie znacznie podniosły swój poziom i to między nimi najprawdopodobniej rozegra się walka o dwa niższe miejsca na podium.

Pocieszeniem dla KS Waterpolo mógł być dobry występ w Pucharze Polski. W walce o finał ulegli jednak jedną bramką drużynie z Bytomia i na koniec musieli zadowolić się trzecim miejscem.

W nadchodzących dwóch kolejkach drużyna ze stolicy Wielkopolski będzie starała się zebrać maksimum punktów, licząc jednocześnie na potknięcia rywali znajdujących się przed nimi w tabeli.

Nadzieję na nadchodzące sezony poznańscy waterpoliści upatrują w szkoleniu młodzieży prowadzonym we współpracy ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata. Klasy o profilu piłka wodna oraz pływanie prowadzone zarówno w szkole podstawowej jak też liceum są miejscem, gdzie młodzi sportowcy mogą łączyć naukę z treningami pod okiem najlepszych w Polsce trenerów oraz wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej.

Tegoroczny sezon jest najtrudniejszym w 7-letniej historii naszego klubu, ale możemy obiecać, że w ostatnich czterech spotkaniach damy z siebie wszystko, żeby zakończyć go z medalami Mistrzostw Polski. Organizacyjnie skupiamy się już na kolejnym sezonie, poszukiwaniach sponsorów oraz rekrutacji do szkoły sportowej Marcina Gortata. Nauka w szkole jest darmowa dla wszystkich dzieci, a warunki jakie jesteśmy w stanie zagwarantować naszym uczniom są na naprawdę wysokim poziomie. Dlatego liczymy na to, że już za kilka lat drużyna seniorów będzie opierała się przede wszystkim na wychowankach klubu oraz absolwentach szkoły podstawowej i liceum Marcina Gortata – powiedział w rozmowie Tomasz Różycki – prezes i zawodnik KS Waterpolo Poznań oraz dyrektor SMS Marcina Gortata.

Pierwsze spotkanie z Arkonią Szczecin odbędzie się już w sobotę o godz. 18:00, drugie w niedzielę o godz. 12:00. Wstęp na trybuny Term Maltańskich jest bezpłatny.

W ostatniej ligowej kolejce Poznaniacy zmierzą się na wyjeździe z Mistrzem Polski – drużyną ŁSTW Łódź.