W weekend, 30 i 31 maja nasi seniorzy rozegrają ostatni dwumecz tegorocznego sezonu. W 10 kolejce Ekstraklasy zmierzą się dwukrotnie z aktualnym mistrzem Polski – OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW. Pierwszy mecz na wyjeździe zagrają w sobotę o g. 20.45, drugi natomiast w niedzielę o g. 10.45. Bez względu na wyniki obu spotkań nasza drużyna zapewniła już sobie kolejny tytuł wicemistrza Polski!

Zawodnicy DSW po 9 dwumeczach tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej mają na koncie 14 zwycięstw i jedynie 4 porażki. Przewaga 13 punktów nad trzecią w tabeli Legią Warszawa oznacza, że srebrny medal Ekstraklasy stał się już faktem, bez względu na wynik ostatniej, 10 kolejki spotkań. Mecze w Łodzi z aktualnym mistrzem Polski przypieczętują 4 rok istnienia naszego klubu. Przypominamy, iż drużyna seniorska DSW Waterpolo Poznań zdobyła dotychczas 2 brązowe medale i 1 srebrny.

Za kilka dni zakończymy kolejny sezon, w którym po raz drugi zdobyliśmy dla Poznania wicemistrzostwo Polski. Tegoroczne rozgrywki ligowe był dla nas bardzo trudne. Do mizerii finansowej klubu dołączyły nieprawidłowości w meczach rozegranych w Szczecinie. Tym bardziej jestem więc bardzo zadowolony z występów naszych zawodników i już dzisiaj dziękuję im za ogromny entuzjazm i wolę walki do ostatnich sekund gry. W tym roku otarliśmy się o najwyższe podium i wierzymy, że władze Poznania i ewentualni nowi sponsorzy pomogą nam w przyszłym sezonie przerwać hegemonię łódzkiego zespołu – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań. – Bardzo dziękuję także naszym kibicom i sympatykom z Poznania i całej Polski, którzy mocno nas dopingowali w walce o jak najlepsze miejsce w tabeli tegorocznej Ekstraklasy. Mam nadzieję, że spełniliśmy ich oczekiwania i że będą nas dalej wspierać w kolejnych latach.

Pierwszy mecz z OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW rozpocznie się w sobotni wieczór o g. 20.45. Natomiast drugi, po którym nastąpi oficjalne wręczenie medali dwóm najlepszym w Polsce zespołom, zaplanowano w niedzielę o g. 10.45. Na zakończenie sezonu 2014/2015 w barwach Poznania wystąpią następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Piotr Cichy, Michał Nowicki, Paweł Wielogórski, Artur Wróbel oraz trener Jacek Maciąg.