W najbliższy weekend nasi seniorzy rozegrają na wyjeździe 10 dwumecz Ekstraklasy. Na basenie w Łodzi zmierzą się z aktualnym mistrzem Polski – OCMER UŁ ŁSTW, nad którym mają obecnie 4 punkty przewagi. Wyniki ostatniej w tym sezonie kolejki ligowej rozstrzygną o miejscu naszej drużyny na podium. Spotkanie 21 maja rozpocznie się o g. 20:30, natomiast niedzielny rewanż o g. 10:30.

Nasza drużyna seniorska w dalszym ciągu ma jeszcze matematyczne szanse na tytułu mistrza Polski. Od prowadzącej w tabeli Arkonii Szczecin dzieli ją zaledwie 1 punkt. Jaki medal przywieziemy ostatecznie do Poznania, okaże się już 21 i 22 maja podczas ostatniej w tym sezonie kolejki Ekstraklasy piłki wodnej. Gospodarze dwumeczu, zespół OCMER UŁ ŁSTW, tracą do nas obecnie 4 punkty i zajmują 3 miejsce w tabeli.

W tym sezonie walka o medale i miejsca w tabeli toczy się do ostatnich sekund ostatnich spotkań ligowych. Wszystko może się jeszcze zdarzyć, więc na pewno damy z siebie wszystko. Nasi zawodnicy cały czas intensywnie trenują, a dwóch graczy – Bartek Kowalewski oraz Oskar Szymonik, w ostatni weekend mogło sprawdzić swoje siły w kadrze narodowej podczas międzynarodowego turnieju na Malcie. Bartek okazał się najlepszym strzelcem polskiej reprezentacji – w pięciu meczach zdobył dla biało-czerwonych aż 10 bramek. I na pewno przyczynił się do zdobycia przez nasz zespół 5 miejsca na 10 startujących drużyn. W sobotę i niedzielę chcemy zagrać w Łodzi na takim samym poziomie, jak podczas ostatniego meczu w Termach Maltańskich z Arkonią Szczecin.

W dwumeczu z OCMER UŁ ŁSTW  w barwach Poznania wystąpią następujący zawodnicy: Paweł Handze – bramkarz, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Piotr Cichy, Oskar Szymonik, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz, Artur Wróbel, Eryk Dziaduk oraz Maciej Mruk.

Relacja na żywo z obu spotkań będzie dostępna na portalu www.lepszypoznan.pl.

Fot. Piotr Rychter, LepszyPoznan.pl