Na półmetku Ekstraklasy piłki wodnej poznaniaków czeka najciekawszy mecz sezonu. W najbliższy weekend na basenie sportowym Term Maltańskich zmierzą się dwie najsilniejsze drużyny polskiego waterpolo. Po raz pierwszy w tym sezonie zagramy z niepokonanym dotąd zespołem OCMER UŁ ŁSTW. Na dwumecz z aktualnym mistrzem Polski zapraszamy w sobotę o g. 18.30 oraz w niedzielę o g. 12.30. Wstęp na trybuny jest bezpłatny, a dla naszych kibiców przygotowaliśmy specjalne bony ze zniżkami na baseny Term Maltańskich oraz na atrakcje kompleksu Malta SKI.

W najbliższy weekend nasi zawodnicy po raz piąty stoczą walkę o utrzymanie wysokiej pozycji w tegorocznej tabeli Mistrzostw Polski Seniorów. Po 6 zwycięstwach i 2 porażkach czeka ich najtrudniejsze zadanie zimowej rundy Ekstraklasy. Gościem dwumeczu rozgrywanego w Termach Maltańskich będzie po raz pierwszy w tym sezonie zespół OCMER UŁ ŁSTW. Niepokonani jak dotąd łodzianie pewnie zmierzają po kolejny mistrzowski tytuł. W ich składzie występuje obecnie 6 reprezentantów Polski oraz po jednym z Białorusi i Ukrainy. Nasi piłkarze wodni obiecują jednak zaciętą walkę do ostatnich sekund obu meczów.

Pierwsze spotkanie z mistrzem Polski odbędzie się w sobotę, 30 stycznia o g. 18.30. Na mecz rewanżowy zapraszamy kibiców dzień później, 1 lutego na g. 12.30. Rundę wiosenną rozpoczniemy natomiast od dwumeczu w Gliwicach, kiedy to 7 i 8 marca zmierzymy się ponownie z drużyną WTS Bytom.

W 5 kolejce Ekstraklasy w barwach Poznania wystąpią następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Rafał Iwanowicz, Piotr Cichy, Michał Nowicki, Rafał Krawczyk, Artur Wróbel, Paweł Wielogórski, Dawid Łuc oraz trener Jacek Maciąg.

Relacja online z obu spotkań będzie prowadzona ponownie na portalu www.lepszypoznan.pl.