Mistrz Polski, Ocmer UŁ ŁSTW pokonany po raz pierwszy w tym sezonie Ekstraklasy na basenie Term Maltańskich w Poznaniu! Nasi zawodnicy pewnie wygrali 1 kartę 3:1 i nie oddali prowadzenia już do końca meczu. Niezwykle emocjonujące spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 8:7. Zdobyliśmy dzisiaj kolejne 3 punkty i dzięki tej wygranej utrzymaliśmy pozycję lidera MPS. Najlepszymi waterpolistami spotkania zostali nasz bramkarz Misza Yazersky oraz Piotr Michalski z Łodzi.

Wyniki poszczególnych kwart: 3:1, 0:0, 3:2, 2:4. Dzisiejsze zwycięstwo było możliwe dzięki rewelacyjnej grze Miszy Yazerskiego oraz obrońców DSW z Rafałem Iwanowiczem na czele. Bramki dla Poznania zdobyli: aż cztery kapitan Tomasz Różycki oraz po jednej Paweł Wielogórski, Jakub Goździak i Bartłomiej Kowalewski. Gole dwóch ostatnich padły zresztą po niesamowitych strzałach tych niezwykle utalentowanych zawodników.

Obu drużynom dziękujemy za piękny mecz, a kibicom za gorący doping na trybunach! Rewanż już jutro o g. 12:30. Przed spotkaniem, widzom obecnym na trybunach rozdamy  bony ze  zniżkami na Malta SKI oraz baseny Term Maltańskich.

A wszystkich, którzy nie dotrą w niedzielę do Poznania na mecz rewanżowy, zapraszamy na kolejną relację online na portalu Lepszypoznan.pl!

Fot. Piotr Rychter, Lepszypoznan.pl