Po raz drugi w 2-letniej historii naszej drużyny zajęliśmy 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w piłce wodnej. Brązowy medal odebraliśmy w Poznaniu, 29 czerwca br., po ostatnim dwumeczu tegorocznego sezonu. W 10 rundzie rozgrywek ligowych zmierzyliśmy się na basenie Term Maltańskich z GKPW 59 Gorzów.

Pierwsze z sobotnich spotkań zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem naszego zespołu. Od początku uzyskaliśmy znaczną przewagę, wygrywając pierwszą kwartę 5:0. Dzięki bardzo dobrej grze w ataku m.in. Dawida Łuca, Pawła Wielogórskiego oraz Dawida Sompolskiego oraz jak zwykle doskonałej obronie naszego bramkarza Pawła Domagały, zdobyliśmy ostatecznie 9 bramek przy 5 golach rywali. W drugi meczu, dzięki zdecydowanym akcjom Tomka Różyckiego, który w ostatnich minutach spotkania zdobył aż 3 bramki, ponownie triumfowaliśmy, wygrywając z GKPW 59 Gorzów 12:8.

Tegoroczny sezon możemy zaliczyć do bardzo udanych. Nasza forma rosła z rundy na rundę. Nie tylko wygraliśmy 2 mecze z aktualnym Mistrzem Polski Arkonią Szczecin, ale udało się nam nawiązać także bardzo wyrównaną walkę z najlepszą w tym sezonie drużyną – ŁSTW Uniwersytet Łódzki. W czerwcu wzmocniliśmy nasz skład o bramkarza z Białorusi i w następnym sezonie zamierzamy powalczyć o złoty medal, który jak najbardziej jest w naszym zasięgu.

Brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej dla ALSTAL Waterpolo Poznań odebrali: Paweł Domagała, Tomasz Cichy (bramkarze), Artur Wróbel, Dawid Sompolski, Dawid Łuc, Michał Zawadzki, Rafał Iwanowicz, Marcin Stachowiak, Marek Mazurek, Krzysztof Mazurek, Tomasz Różycki (kapitan), Paweł Wielogórski, Piotr Cichy oraz trenerzy Jacek Maciąg i kierownik zespołu Andrzej Wróbel.

Wyniki pierwszego meczu ALSTAL Waterpolo Poznań – GKPW 59 Gorzów:  9:5 (5:0, 1:2, 0:1, 3:2).

Wyniki drugiego meczu ALSTAL Waterpolo Poznań –  GKPW 59 Gorzów:  12:8 (2:0, 4:2, 2:2, 4:4).