Po bardzo emocjonującej rundzie jesiennej w Mistrzostwach Polski przyszedł czas na podziękowanie kibicom tradycyjnym już turniejem Malta Waterpolo Cup. W weekend już po raz piąty piłkarze wodni z KS Waterpolo Poznań będą podejmowali drużyny, których kibice nie mają szans oglądać w Poznaniu na co dzień.

Końcówka rundy jesiennej nie była udana dla piłkarzy wodnych z Poznania. Po bardzo udanym początku sezonu przyszedł czas na trudne mecze wyjazdowe w Łodzi, Bytomiu i Szczecinie. Poznaniacy wywalczyli w tych spotkaniach 4 punkty i tym samym po 5 kolejkach (10 meczach) znajdują się na 4. miejscu w tabeli. Tyle samo punktów ma będąca na 3. miejscu Arkonia Szczecin, a trzecia w tabeli Alfa Gorzów traci do Poznaniaków 3 oczka.

Teraz przyszedł jednak czas, aby odpocząć od ligowych zmagań i uczestniczyć po raz kolejny w sportowym święcie, jakie czeka na kibiców, którzy przybędą w weekend do Term Maltańskich. Poznaniacy gościć będą drugą drużynę ligi słowackiej – Hornets Koszyce oraz reprezentację Polski do lat 17. Szczególnie dla młodych reprezentantów kraju turniej ten będzie okazją do zmierzenia się z mocnymi przeciwnikami i dobrego przygotowania do nadchodzących rozgrywek.

W sobotę rozegranie zostaną dwa spotkania – na początek o godz. 10:30 KS Waterpolo Poznań zagra z Reprezentacją Polski U-17, następnie o godz. 17:30 młodzi reprezentanci będą musieli zmierzyć się z drużyną Hornets Koszyce. Na zakończenie turnieju w niedzielę o godz. 10:30 gospodarze turnieju zagrają z drużyną ze Słowacji. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy kibiców z Poznania na piąty turniej Malta Waterpolo Cup, który odbędzie już w ten weekend na Termach Maltańskich w Poznaniu. Tradycyjnie już przed świętami do Poznania przyjechały ciekawe zespoły, które rzadko możemy podziwiać na żywo w stolicy Wielkopolski. Na pewno w weekend na Termach wszystkich fanów czeka sporo emocji, a jednocześnie miła i świąteczna atmosfera. – powiedział Adam Trawiński – dyrektor marketingu KS Waterpolo Poznań.

V Malta Waterpolo Cup, Termy Maltańskie, Poznań, 15 i 16 grudnia 2018 :

 

I mecz 15.12.2018 godz. 10:30
KS Waterpolo Poznań – Polska U-17

II mecz 15.12.2018 godz. 17:30

Polska U-17 – Hornets Koszyce

III mecz 16.12.2018 godz. 10:30
KS Waterpolo Poznań – Hornets Koszyce

Organizację turnieju oraz udział KS Waterpolo Poznań w rozgrywkach jest możliwe dzięki stałej pomocy Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach wsparcia dla drużyn zespołowych seniorów, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i współpracy partnerów: sponsora technicznego – firmy VITEX, Fabryka Formy Green Point, Rais-Tools, TJT Marketing oraz lepszyPOZNAN.pl