W weekend, 12-13 grudnia br. po kolejny odbędzie się w Poznaniu międzynarodowy turniej piłki wodnej seniorów. Podczas Malta Waterpolo Cup 2015 o Puchar Prezydenta Miasta Poznania powalczą drużyny z Polski, Szwecji i Słowacji. Organizatorami zawodów jest KS Waterpolo Poznań. II edycja turniej odbędzie się dzięki wsparciu Wydziału Sportu UMP oraz Term Maltańskich.

Na zaproszenie KS Waterpolo Poznań do stolicy Wielkopolski przyjadą szwedzka drużyna Järfälla oraz słowacka Novaky. W II edycji turnieju MALTA Waterpolo Cup oprócz poznańskich seniorów wystąpi w Termach Maltańskich także drugi polski zespół – ALFA Gorzów Wlkp.

Dzięki wsparciu naszej inicjatywy przez Wydział Sportu UMP po raz kolejny możemy przybliżyć Poznaniakom piłkę wodną na europejskim poziomie. W 2013 roku, mimo iż faworytem imprezy był mistrz Irlandii, drużyna Half Moon, puchar po zaciętej walce pozostał ostatecznie w Poznaniu. W tym roku na pewno powalczymy o powtórzenie tego sukcesu.

Podczas turnieju MALTA Waterpolo Cup odbędzie się 6 spotkań w systemie „każdy z każdym”. 12 grudnia zaplanowano pierwsze 4 mecze. Natomiast w niedzielę rano zostaną rozegrane dwa kolejne. O zwycięstwie zadecyduje ostatecznie liczba zdobytych punktów. Puchar Prezydenta Miasta Poznania powędruje do zdobywcy pierwszego miejsca w tabeli rozgrywek. Ogłoszenie wyników zawodów odbędzie się w Termach Maltańskich bezpośrednio po ostatnim niedzielnym meczu. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu dla wszystkich kibiców i sympatyków sportów wodnych jest bezpłatny.

 

PROGRAM II EDYCJI TURNIEJU MALTA WATERPOLO CUP

 MALTA Waterpolo Cup 2015