Najbliższy weekend upłynie w Termach Maltańskich pod znakiem rozgrywek Ekstraklasy piłki wodnej. W hicie 7 kolejki Mistrzostw Polski Seniorów nasza drużyna zmierzy się dwukrotnie z zespołem Legii Warszawa. Nasi waterpoliści zapowiadają walkę o pełną pulę punktów i utrzymanie pozycji wicelidera tabeli. Pierwsze spotkanie zaplanowano na sobotę na g. 18:00. Natomiast mecz rewanżowy rozpocznie się w niedzielę o g. 12:00. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu jest bezpłatny.

Od 4 lat Legia Warszawa nie wygrała w Poznaniu ani jednego meczu Ekstraklasy piłki wodnej. Czy tak będzie i w tym roku, przekonamy się już wkrótce. 2 i 3 kwietnia br. nasi seniorzy staną przed kolejną szansą pokonania stołecznych na własnym basenie. Hit 7 kolejki ligowej zapowiada się bardzo emocjonująco. Od zwycięstwa nad zajmującą  5 miejsce w tabeli Legią Warszawa zależą dalsze szanse naszej drużyny na złoty medal tegorocznych Mistrzostw Polski. O ostatecznym miejscu na podium zadecydują wówczas dopiero dwa ostatnie dwumecze sezonu – z prowadzącą w tabeli Arkonią Szczecin oraz tracącym do poznaniaków 2 punkty zespołem z Łodzi.

Dla Legii Warszawa tegoroczny sezon jest wyjątkowo trudny z wielu względów. Mimo niskiego miejsca w tabeli stołeczni są nadal jednymi z naszych największych rywali. Dlatego intensywnie przygotowujemy się do najbliższego dwumeczu. Jego wynik jest dla naszej drużyny bardzo ważny. Aby utrzymać pozycję wicelidera i szansę na złoty medal, musimy wygrać oba spotkania pełną pulą punktów. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków piłki wodnej z Poznania i okolic na trybuny Term Maltańskich. W zamian za wsparcie i gorący doping obiecujemy sportowe emocje na najwyższym poziomie .

W dwumeczu z Legią Warszawa w barwach Poznania wystąpią następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Handze (dawniej Domagała) – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Piotr Cichy, Oskar Szymonik, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz, Artur Wróbel oraz Eryk Dziaduk.

Przed ostatnimi w tym sezonie spotkaniami z Arkonią Szczecin (7 i 8 maja w Poznaniu) oraz z OCMER UŁ ŁSTW (21 i 22 maja w Łodzi), nasi waterpoliści zagrają jeszcze jeden dwumecz. W 8 kolejce Ekstraklasy zmierzą się na wyjeździe 17 i 18 kwietnia z ostatnim w tabeli zespołem GKPW 59 Gorzów.

Fot. E. Skowron, Sportowy-poznan.pl