Bez niespodzianek zakończył się na basenie Term Maltańskich w Poznaniu tegoroczny Puchar Polski. Nasi waterpoliści nie przełamali hegemonii OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW i najważniejsze trofeum powędrował ponownie do Łodzi. Trzecie miejsce nieoczekiwanie zajął zespół z Bytomia, pokonując w niedzielę Legię Warszawa.

Tegoroczny rozgrywki odbyły się w weekend 10-11 października w systemie FINAL SIX . Przypominamy, ze organizatorem Pucharu Polski był Komitet Techniczny Piłki Wodnej, a współgospodarzem imprezy nasz klub. Drużyny mistrza i wicemistrza Polski zostały rozstawione w półfinałach.

 W sobotę zespół z Łodzi pokonał WTS Polonię Bytom 15:8, a nasi seniorzy po raz kolejny nie dali na własnym basenie szans Legii Warszawa, zwyciężając 9:7. W niedzielę w meczu o 3 miejsce stołeczna drużyna zaliczyła kolejną porażkę, ulegając tym razem bytomianom 8:6. W finałowym pojedynku zmierzyły się więc po raz trzeci dwa najlepsze zespoły polskiej Ekstraklasy – OCMER UŁ ŁSTW oraz Waterpolo Poznań. Nasz zespół, grający w odmłodzonym składzie, nie zdołał na własnym basenie pokonać będącego nadal w doskonałej formie mistrza Polski. Zespół z Łodzi pewnie wygrał ostatni mecz turnieju 15:9 i po raz kolejny w historii swojego klubu zdobył Puchar Polski.

 Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski w piłce wodnej 2015:

1. Ocmer Uniwersytet Łódzki ŁSTW

 2. Waterpolo Poznań

 3. WTS Polonia Bytom

 4. Legia Warszawa

 5. Arkonia Szczecin

 6. GKPW 59 Gorzów

 7. AZS SAN Neptun Łódź

 

Tegoroczny Puchar Polski zagraliśmy w bardzo odmłodzonym składzie. Debiut naszych obiecujących juniorów: Maksa Małka, Michał Ostrowskiego oraz Eryka Dziaduka, który zdobył swoją pierwszą bramkę dla Poznania w meczu finałowym z mistrzem Polski, uważam za bardzo udany. – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań. – Tym razem nie udało się pokonać łodzian, ale za 2 tygodnie, z apetytami na złoty medal, rozpoczynamy Ekstraklasę 2015/2016. W Pucharze Polski po raz ostatni zagrali zagraniczni zawodnicy związani z innymi klubami, więc w tegorocznym sezonie może dojść do znaczących zmian w tabeli rozgrywek ligowych.

  Wyniki, skład oraz zdobywcy bramek Waterpolo Poznań:

 Półfinał II

Waterpolo Poznań (Vice-MP 2015) – Legia Warszawa (zw. ĆF I)              9:7 (3:1,2:1,1:2,3:3)

Skład: Różycki – kapitan (1 gol), Bocheński (2 gole), Goździak (1 gol), Drula, Cichy (1 gol), Małek, Krawczyk, Kowalewski (3 gole), Szymonik (1 gol), Domagała, Dziaduk , Ostrowski, Yazerski

 Finał:

Ocmer Uniwersytet Łódzki ŁSTW (zw. PF I) – Waterpolo Poznań (zw. PF II)       15:9 (4:3,2:0,4:2,5:4)

Skład: Różycki – kapitan (3 gole), Yazerski, Bocheński (3 gole), Goździak (1 gol), Domagała, Szymonik (1 gol), Kowalewski, Cichy, Małek, Krawczyk, Ostrowski, Dziaduk (1 gol).

 

Mistrzostwa Polski Seniorów w piłce wodnej 2015/2016 rozpoczną się pod koniec października. W pierwszej rundzie Ekstraklasy, 24 i 25 października, zmierzymy się na własnym basenie z drużyną WTS Polonia Bytom. Ostateczny skład naszej drużyny na nowy sezon zostanie ogłoszony w najbliższych dniach.

Fot. Paweł Rychter z Lepszypoznan.pl