W najbliższy weekend wracają do Poznania rozgrywki Ekstraklasy piłki wodnej. Na basenie sportowym Term Maltańskich po raz pierwszy w tym sezonie zmierzymy się z zespołem OCMER UŁ ŁSTW. Starcie dwóch najlepszych polskich drużyn będzie z pewnością hitem 5 kolejki ligowej i może przesądzić o zmianie miejsc na podium. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w sobotę o g. 18:00, natomiast mecz rewanżowy rozpocznie się w niedzielę o g. 12:00. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu jest jak zawsze bezpłatny.

Przed nami ostatni, najtrudniejszy dwumecz przed rundą rewanżową Ekstraklasy. Mimo 2 porażek w spotkaniach z Arkonią Szczecin oraz WTS Polonia Bytom łodzianie to w dalszym ciągu najlepszy zespół ligi i aktualny mistrz Polski. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku walka o mistrzostwa będzie trwała do końca. W tej chwili OCMER prowadzi w tabeli ligowej jedynie ilością zdobytych goli, co oznacza, że i nasi zawodnicy, i gracze ze Szczecina mają nadal szansę na złoto.

Do spotkań z łódzkimi waterpolistami przygotowujemy się bardzo intensywnie na codziennych treningach, a w ostatni weekend w ramach międzynarodowego turnieju towarzyskiego dwukrotnie pokonaliśmy w Czechach zespół Komety Brno – 11:10 i 12:10. Stoczyliśmy dwa niezwykle zacięte mecze, których losy odwracaliśmy na naszą korzyść dosłownie w ostatnich minutach. Na podobnym poziomie chcemy zagrać w sobotę i niedzielę z mistrzem Polski. Zdajemy sobie sprawę, że stawka 5 kolejki Ekstraklasy jest niezwykle wysoka i dlatego obiecujemy walkę o pełną pulę punktów.

W dwumeczu z mistrzem Polski w barwach Poznania wystąpią w podstawowym składzie następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Handze (dawniej Domagała) – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Piotr Cichy, Oskar Szymonik, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz, Artur Wróbel oraz Eryk Dziaduk.

Rundę rewanżową Ekstraklasy rozpoczniemy w Gliwicach 19 lub 20 marca dwumeczem z zespołem WTS Polonia Bytom.