Najbliższy weekend upłynie w Termach Maltańskich pod znakiem rozgrywek Ekstraklasy piłki wodnej. W hicie 9 kolejki Mistrzostw Polski Seniorów nasi zawodnicy zmierzą się dwukrotnie z liderem tabeli – Arkonią Szczecin. Wyniki dwumeczu w Poznaniu rozstrzygną o dalszych szansach naszego zespołu na złoty medal. Spotkanie 7 maja rozpocznie się o g. 18:00, natomiast niedzielny rewanż o g. 12:00. Wstęp na trybuny kompleksu jest bezpłatny.

Nasza drużyna jeszcze nigdy nie była tak blisko zdobycia tytułu mistrza Polski jak w tym roku. Od prowadzącej w tabeli Arkonii Szczecin dzieli nas zaledwie 1 punkt. Czy zdołamy wyprzedzić aktualnego lidera Ekstraklasy okaże się już 7 i 8 maja podczas ostatniego w tym sezonie dwumeczu w Termach Maltańskich. Seniorzy Waterpolo Poznań zakończą tegoroczne rozgrywki w Łodzi, gdzie w weekend 21-22 maja zmierzą się z aktualnym mistrzem Polski. Zespół OCMER UŁ ŁSTW przed 9 kolejką traci do naszej drużyny aż 7 punktów i zajmuje 3 miejsce w tabeli.

Bez względu na wynik najbliższego dwumeczu  tegoroczny sezon zaliczymy do wyjątkowo udanych. Zdobyliśmy do tej pory aż 40 punktów, tracąc jedynie 8 i strzeliliśmy przeciwnikom aż 226 bramek. Nasi zawodnicy obiecują, że w sobotę i niedzielę dadzą z siebie wszystko, bo mają ogromny apetyt na złoto.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców 7 i 8 maja na trybuny Term Maltańskich. Gorący doping będzie nam w tych dniach na pewno bardzo potrzebny. Osoby, które nie dotrą do Poznania, będą mogły śledzić przebieg obu spotkań online na portalu Lepszypoznan.pl.

W dwumeczu z Arkonią Szczecin w barwach Poznania wystąpią następujący zawodnicy: Paweł Handze – bramkarz, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Piotr Cichy, Oskar Szymonik, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz, Artur Wróbel, Eryk Dziaduk oraz Maciej Mruk.

Fot. E. Skowron