W dwa najbliższe weekendy w Termach Maltańskich nie zabraknie sportowych emocji związanych z piłką wodną. 9 i 10 grudnia nasi seniorzy rozegrają ostatnią w tym roku kolejkę Ekstraklasy. W 5 dwumeczu ligowym zmierzą się z liderem tabeli, zespołem ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER. Natomiast tydzień później o zwycięstwo w międzynarodowym turnieju MALTA CUP powalczą drużyny z Austrii, Słowacji i Polski.

Pierwsze spotkanie naszych waterpolistów z aktualnym mistrzem Polski rozpocznie się w najbliższą sobotę o g. 18:00. Mecz rewanżowy oba zespoły zagrają w niedzielę o g. 12:00. Obecnie zajmujemy 3 miejsce w tabeli, tracąc przed ostatnią kolejką rundy jesiennej 5 punktów do lidera Ekstraklasy. Wstęp na trybuny Term Maltańskich jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszam poznańskich kibiców na ostatnie w tym roku rozgrywki Ekstraklasy waterpolo. Czekają nas dwa bardzo ciężkie mecze, w których faworytem jest oczywiście drużyna z Łodzi. Wystąpimy w najsilniejszym składzie i mamy już gotowy plan, jak zagrać z tak ciężkim przeciwnikiem. Jeżeli go zrealizujemy, to powinniśmy być zadowoleni z końcowego wyniku dwumeczu. Obiecujemy, że w ten weekend w Termach Maltańskich damy z siebie wszystko – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

Nasza drużyna w dwumeczu z zespołem z Łodzi wystąpi pod wodzą trenera Jacka Maciąga w następującym składzie: Paweł Handze, Łukasz Miałkowski (bramkarze), Bartłomiej Kowalewski, Rafał Bocheński, Rafał Iwanowicz, Marcin i Michał Kulis, Oskar Szymonik, Tomasz Różycki, Marcin Drula, Jakub Goździak, Eryk Kalinowski i Paweł Rękawek. Rezerwowymi zawodnikami będą wychowankowie klubu: Przemysław Buńkiewicz, Oskar Jahns, Grzegorz Fabiś, Kacper Kamycki oraz Igor Trojanek.

Aktualne informacje o rozgrywkach Ekstraklasy piłki wodnej w sezonie 2017/2018 są dostępne na stronie KTPW.

Fot. E. Skowron, Sportowy-poznan.pl