W 3 kolejce Ekstraklasy piłki wodnej nasza drużyna zmierzy się w Poznaniu z zespołem GKPW 59 Gorzów. Oba spotkania zostaną rozegrane w Termach Maltańskich w niedzielę, 20 listopada o g. 15:00 oraz o g. 20:00. Wstęp na niedzielny dwumecz jest bezpłatny.

W najbliższy weekend po raz pierwszy w tym sezonie zagramy na własnym basenie z najsłabszym zespołem w lidze – GKPW 59 Gorzów.  Po 2 kolejkach nasi seniorzy zajmują 3 miejsce w tabeli ligowej, tuż za drużynami z Łodzi i Szczecina. Po wygranych nad WTS Polonią Bytom oraz Legią Warszawa mają tyle samo punktów co obecni liderzy Ekstraklasy, którzy prowadzą jedynie większą liczbą zdobytych bramek.

Przed nami jedna z ciekawszych kolejek nowego sezonu. Od wyniku dwumeczu zespołów z Łodzi i Szczecina będzie zależało nasze miejsce w tabeli ligowej. Jeżeli nasi najważniejsi rywale podzielą się w ten weekend punktami, a my dwukrotnie pokonamy waterpolistów z Gorzowa, to mamy szansę po raz pierwszy w tym sezonie wysunąć się na prowadzenie.

Serdecznie zapraszamy kibiców z Poznania i okolic na ostatni w tym roku popis umiejętności naszych zawodników w Termach Maltańskich. Obiecujemy, że damy z siebie wszystko, bo każdy gol strzelony do bramki Gorzowa może zadecydować w maju o zdobyciu mistrzostwa Polski.

Waterpolo Poznań w dwumeczu z GKPW 59 Gorzów wystąpi w następującym składzie: Paweł Handze, Łukasz Miałkowski (bramkarze), Rafał Bocheński, Paweł Rękawek, Rafał Iwanowicz, Maciej Mruk, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Oskar Szymonik, Tomasz Różycki, debiutujący w Ekstraklasie juniorzy: Przemysław Buńkiewicz, Oskar Jahns, Grzegorz Fabiś, Kacper Kamycki, Igor Trojanek oraz trener Jacek Maciąg.

Fot. Piotr Rychter, LepszyPoznan.pl