Po trzymiesięcznej przerwie wracają na polskie baseny rozgrywki Ekstraklasy piłki wodnej. 11 i 12 marca nasza drużyna seniorska podejmie na własnym basenie Arkonię Szczecin. Pierwsze spotkanie 5 kolejki Mistrzostw Polski odbędzie się w sobotę o g. 18:00, natomiast mecz rewanżowy w niedzielę o g. 12:30. Wstęp na trybuny Term Maltańskich jest bezpłatny.

W najbliższy weekend nasi seniorzy rozegrają ostatni dwumecz rundy jesiennej tegorocznej Ekstraklasy. Po raz pierwszy w sezonie zmierzą się z drużyną Arkonii Szczecin, która w tym roku broni tytułu mistrza Polski. Po 4 kolejkach oba zespoły mają na swoim koncie 6 zwycięstw, 2 porażki i dokładnie taką samą liczbę punktów – 18:6. Jednakże z uwagi na lepszy stosunek goli zdobytych do straconych szczecinianie zajmują w tabeli ligowej 2 miejsce, tuż za aktualnym liderem – drużyną ŁSTW Ocmer Uniwersytet Łódzki. Zawodnicy obu zespołów zapowiadają walkę o pełną pulę punktów, która może pozwolić zwycięzcy dwumeczu objąć prowadzenie w tabeli ligowej.

Przed nami dwa wymagające mecze z bardzo doświadczonym i niezwykle zdeterminowanym przeciwnikiem. Wystąpimy w naszym najsilniejszym składzie, więc poznańscy kibice mogą się spodziewać w najbliższy weekend spotkań „twardej walki” – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań. – Liczymy na gorący doping na trybunach Term Maltańskich i przypominamy, że wstęp na nie jest jak zwykle darmowy. W naszym dwumeczu z Arkonią Szczecin zagra aż siedmiu reprezentantów Polski, którzy w ostatni weekend pokonali w Gorzowie Wielkopolski reprezentacje Czech, Litwy i Mołdawii i wygrali Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezesa Polskiego Związku Pływackiego.

W dwumeczu z Arkonią Szczecin w barwach Poznania wystąpią w podstawowym składzie następujący zawodnicy: Paweł Handze, Łukasz Miałkowski – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Piotr Cichy, Oskar Szymonik, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski, Maciej Mruk, Paweł Rękawek oraz Igor Cagaliniec.

Rundę rewanżowa Ekstraklasy nasi seniorzy rozpoczną w sobotę 25 marca. Zmierzą się wówczas na wyjeździe z przedostatnim zespołem w tabeli WTS Polonią Bytom. Nowego mistrza Polski poznamy w tym roku już 28 maja.

W drugim semestrze roku szkolnego ogłosiliśmy także kolejny nabór do szkółki piłki wodnej. Na treningi prowadzone przez profesjonalnych i doświadczonych trenerów klub zaprasza wszystkie dziewczynki i chłopców w wieku od 9 do 11 lat. Zajęcia są prowadzone na basenie sportowym Term Maltańskich w Poznaniu w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 18.00- 19.00.

Atualne informacje o MPS – Ekstraklasa 2016/2017 są dostępne na nowej stronie KTPW.

Fot. Ewelina Jaśkowiak